Bardzo udany sezon turystyczny w Sandomierzu

1

Tegoroczny sezon turystyczny w Sandomierzu można uznać za rekordowy. Widać to chociażby po liczbie wejść na Bramę Opatowską i do Podziemnej Trasy Turystycznej – chyba najbardziej znanych i rozpoznawalnych sandomierskich zabytków.

W kwietniu na bramę weszło 10 tys. osób. Największy skok w okresie od maja do sierpnia. W każdym z tych miesięcy na bramę weszło po około 30 tys. osób. W sumie od początku roku do końca sierpnia obiekt odwiedziło prawie 130 tys. osób, jest zatem niemal pewne, że w tym roku zostanie pobity ubiegłoroczny, rekordowy wynik. W ciągu całego 2016 roku na Bramę Opatowską weszło ponad 150 tys. osób.

Podziemna Trasa Turystyczna po wieloletnich procesach sądowych z sandomierskim oddziałem PTTK ostatecznie została przejęta przez miasto i w zarządzie SCK-u zaczęła funkcjonować od 22 lipca. Do końca lipca, czyli przez tydzień, podziemia odwiedziło 8100 osób. Natomiast do końca sierpnia podziemną trasę odwiedziło niemal 35 tys. osób. Najwięcej turystów odwiedziło Sandomierz, podczas długiego weekendu, między 12 a 15 sierpnia. (jż)

 

Share.

1 komentarz