Będą kwestować [zapowiedź]

0

TARNOBRZEG. 1 listopada na wszystkich tarnobrzeskich cmentarzach odbędzie się kwesta, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz odnowienia cmentarza „na Piaskach” w Miechocinie – jednej z najstarszych nekropolii na Podkarpaciu. Kwesta zostanie przeprowadzona już po raz 21. Tradycyjnie organizuje ją Tarnobrzeskie Towarzystwo Historyczne. Dotąd, dzięki zebranym datkom, udało się odnowić kilkadziesiąt zabytkowych grobowców, mur cmentarny i kaplicę.

2 listopada na cmentarzu „na Piaskach” odbędzie się widowisko muzyczno-artystyczne „Jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką” w wykonaniu chóru Szkoły Podstawowej nr 6 w Miechocinie. (grab)

SANDOMIERZ. W dniach 31 października – 2 listopada odbędą się kwesty na trzech sandomierskich nekropoliach: cmentarzu świętopawelskim, katedralnym i komunalnym. Zbiórka datków prowadzona będzie w godzinach 10-16. Wśród kwestujących tradycyjnie nie zabraknie uczniów, nauczycieli, działaczy społecznych i samorządowców. (jż)

OPATÓW. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Opatowskiej jak co roku organizuje kwestę na cmentarzu parafialnym przy Kolegiacie Świętego Marcina. W tym roku 16 wolontariuszy będzie zbierało 1 listopada środki na kontynuację wcześniej podjętych prac. Kwesta potrwa od godz. 8 do 16. (jk)

RUDNIK NAD SANEM. 1 listopada redakcja gazety parafialnej „Wspólnota Trójcy Świętej” po raz siódmy organizuje na miejscowym cmentarzu parafialnym kwestę pod hasłem „Ratujmy zabytkowe groby”. Wszystkie zebrane przez wolontariuszy pieniądze, zostaną przeznaczane na renowację historycznych grobów na starej rudnickiej nekropolii. (gil)

GOŹLICE (gm. Klimontów). Już po raz siódmy Stowarzyszenie „Nasze dziedzictwo Ossolin” organizuje kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków w obrębie cmentarza parafialnego. Goźlicka nekropolia należy do najstarszych na Sandomierszczyźnie. Została założona w 1811 roku. Tegoroczna kwesta odbędzie się 1 listopada w godzinach 8-17. (rs)

 

 

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.