Będzie kanalizacja na osiedlu Ocice

0

– W drugim półroczu 2017 roku kanalizacja zostanie wykonana – dobre wiadomości właścicielom działek budowlanych na osiedlu Ocice przekazał prezydent Grzegorz Kiełb w poniedziałek 20 marca, już dzień po tym, gdy ci zgłosili problem.

Poniedziałkowe spotkanie w magistracie było echem niedzielnego spotkania prezydenta z mieszkańcami osiedla Ocice. To zakończyło się wizją lokalną w terenie, gdyż temat zebrania zdominowały problemy właścicieli działek na powstającym w Ocicach osiedlu jednorodzinnym. Przed budową domów właścicieli działek powstrzymuje, jak podnosili podczas zebrania, brak realizacji gwarantowanej przez Wodociągi sieci kanalizacyjnej. Kolejny problem, o którym w niedzielę była mowa, to podtopienia terenu, na którym działki się znajdują. Podczas zebrania prezydent nie tylko zadeklarował pomoc w rozwiązaniu problemu, ale by z tym nie zwlekać, zaprosił zainteresowanych mieszkańców na poniedziałek do magistratu. Sam też udał się w teren, by przekonać się jak wygląda sytuacja.

W poniedziałek rano miał już dobre wieści. – Chociaż Tarnobrzeskie Wodociągi rozpoczynają w tym roku w olbrzymią inwestycję, uda się im wykonać niezbędny zakres sieci kanalizacji sanitarnej dla działek przy ul. Żurawinowej – boczna. Gwarantuję, że w drugim półroczu 2017 roku kanalizacja dla tej części miasta zostanie wykonana – mówił prezydent Kiełb. Jeszcze przed spotkaniem od spółki otrzymał gwarancję wykonania robót w zadeklarowanym terminie. Kopie oficjalnej informacji Tarnobrzeskich Wodociągów przekazał właścicielom działek.

Podczas poniedziałkowego spotkania w Urzędzie Miasta udało się też wypracować rozwiązanie problemu podtapiania działek. – W przypadku prywatnych działek zapewnienie odwodnienia leży w gestii właścicieli. Jako miasto sugerujemy porozumienie się właścicieli działek w celu wybudowania zbiorczego drenażu. To powinno rozwiązać państwa problem. Gmina może pomóc w kwestii porozumienia się właścicieli wszystkich działek, zorganizować w tym celu spotkanie w magistracie. Po naszej stronie byłoby też przeprowadzenie przepustu pod drogą, a także udrożnienie istniejących w tej części osiedla rowów – uczestnikom poniedziałkowego spotkania propozycję przedstawił prezydent Grzegorz Kiełb.

Jeszcze w tym tygodniu ruszy budowa przepustu pod drogą, udrożnione zostaną też rowy.

 

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.