Będzie rodzinnie i sportowo. Turniej “Yolo Cup” w Nowej Dębie [zapowiedź]

0

Już w najbliższy weekend w Nowej Dębie prawdziwe piłkarskie święto. A dokładniej futsalowe: na hali Liceum Ogólnokształcącego nr 1 odbędzie się turniej “Yolo Cup” 2019. Przy okazji wydarzenia będzie wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych.

W dwudniowym turnieju zmierzy się 12 drużyn z naszego regionu. Wystąpią dobrze nam znane kluby: LKS Tarnowska Wola, LZS Jadachy, KS Cygany, Płomień Chmielów, Stal Nowa Dęba seniorzy, Stal Nowa Dęba juniorzy oraz LZS Samborzec. W dodatku zagrają zespoły, stworzone specjalnie na te zmagania: Partyzant Rozalin, Strefa 11, Golden Grupa i Gardner Aerospace. W pierwszym dniu drużyny zagrają w dwóch grupach, gdzie rozgrywki toczone będą na zasadzie każdy z każdym. W niedzielę natomiast wszystkie ekipy przystąpią do fazy pucharowej wg rozstawienia po pierwszym dniu. Turniej będzie idealną okazją do sprawdzenia swoich sił dla klubów w formie futsalu. Dodatkowo zawodnicy wezmą udział w miniturnieju „Poprzeczka-Beczka” – piłkarze będą próbowali trafić w poprzeczkę bramki z połowy hali. Wygra ten, kto w kolejnych seriach cały czas będzie jak po nitce trafiał w poprzeczkę.

Organizatorom turnieju przyświeca cel popularyzowania sportu wśród najmłodszych. Dlatego napisali list do św. Mikołaja i ten postanowił rozpocząć podróż do dzieci na całym świecie właśnie od turnieju w Nowej Dębie. Napisał, że przejdzie się po trybunach hali w poszukiwaniu grzecznych dzieci.

Lecz to nie koniec! Dzieci także będą mogły porywalizować: podczas głównego turnieju odbędzie się turniej golfowy. Zostanie on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: 6 lat oraz 10-14 lat. Zmagania będą miały miejsce w niedzielę na holu hali sportowej. Natomiast najlepsi gracze o zwycięstwo powalczą na hali głównej przed całą publicznością.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do aktywnego wzięcia udziału w turnieju oraz oczywiście do kibicowania.

Share.

Comments are closed.