Będzie widno i bezpiecznie!

0

Znamy wyniki głosowania na Tarnobrzeski Budżet Obywatelski 2020. Wśród projektów tzw. dużych zgłoszonych przez mieszkańców miasta do realizacji w roku 2020 najwięcej głosów uzyskał „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto”.

Zwycięski projekt zakłada wykonanie na wszystkich tarnobrzeskich osiedlach, wzdłuż ulic, które tego szczególnie wymagają dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, energooszczędnego oświetlenia ulicznego. Już w przyszłym roku mieście stanie więc 319 nowych słupów oświetleniowych. Koszt realizacji projektu to 1 mln 411 tysięcy złotych. Projekt zdobył w głosowaniu dokładnie 2453 głosy pozostawiając daleko w tyle inne duże projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na rok 2020.

Pozostałe duże projekty – a przypomnijmy, głosowaniu poddano ich sześć – uzyskały dużo mniejsze poparcie, co jednak nie przekreślało ich szans na realizację. Z uwagi jednak na fakt, że projekt, który zdobył największą liczbę głosów wyczerpuje pulę pieniędzy przeznaczonych na ten cel, pozostałe projekty nie zostaną w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowane.

W projektach tzw. małych (koszt realizacji do 10 000 zł) głosowaniu poddano aż 22 pomysły przedstawione przez mieszkańców tarnobrzeskich osiedli. Dziesięć zwycięskich doczeka się realizacji w przyszłym roku:  Poszerzenie chodnika przy jezdni ul. Warszawskiej (osiedle Wielowieś) – 671 głosów; Czyszczenie i pogłębianie stawu (osiedle Wielowieś) – 650 głosów; Odmulenie i oczyszczenie stawu przy ul. Grobla – I Etap (osiedle Wielowieś) – 647 głosów; Relaks na terenach zielonych Skalna Góra – Lasek Buloński (osiedle Przywiśle) – 520 głosów; Chodnik nad Mokrzyszówką (osiedle Sobów) – 497 głosów; Rozbudowa parkingu przy ul. Kościelnej” (osiedle Sobów).

Pula środków do wykorzystania na realizację inwestycji wyłonionych w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok wynosi 1 mln 511 tysięcy 394 zł (0,55% – wydatków budżetowych za 2018 rok), w tym na duże projekty 1 411 394 zł, na małe projekty 100 tys. zł (małe to projekty do 10 tys. zł).

Share.

Comments are closed.