Będzie zmiana na ważnym stanowisku w Sandomierzu - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Będzie zmiana na ważnym stanowisku w Sandomierzu

0

Będzie zmiana na stanowisku wiceburmistrza Sandomierza. Paweł Niedźwiedź przyjmie mandat radnego powiatu, co oznacza, że będzie musiał zrezygnować z pracy w urzędzie miejskim.  

Paweł Niedźwiedź zajmie w radzie powiatu miejsce po zmarłym niedawno Jacentym Czajce. Obecny wiceburmistrz, startując w wyborach samorządowych w 2018 roku z tej samej listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, również w okręgu numer 1, uzyskał kolejno największą liczbę głosów, co daje mu prawo objęcia mandatu.

 – Przyjmę, oczywiście, mandat. Nie mógłbym z niego zrezygnować ze względu na wyborców, którzy na mnie głosowali oraz z uwagi na pamięć o Jacentym Czajce. Od czasu złożenia ślubowania będę miał trzy miesiące na rezygnację z funkcji wiceburmistrza – tłumaczy Paweł Niedźwiedź.

Zastępca Marcina Marca złoży ślubowanie na najbliższej sesji, która odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia.

– Wiem już od dłuższego czasu, że Paweł Niedźwiedź postanowił objąć mandat radnego powiatu. Rozmawialiśmy wcześniej na ten temat w cztery oczy. Nie mam jeszcze kandydata na wiceburmistrza. Biorę pod uwagę również taką opcję, że stanowisko to nie zostanie obsadzone. Mam czas na rozważenie różnych rozwiązań – zaznacza Marcin Marzec.    

Zobacz także:
– Biegnie, aby zwrócić uwagę na problem depresji. W środę Michael Nowicki dotarł do Sandomierza [zdjęcia]

– Pożar w Koprzywnicy, poszkodowana kobieta nie reagowała na polecenia [zdjęcia]
– W najbliższą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy Dwikozy

Paweł Niedźwiedź jest z wykształcenia prawnikiem. Zanim zasiadł w fotelu wiceburmistrza, czyli do wyborów w 2018 roku, był sekretarzem w sandomierskim starostwie. Obecnie jest w trakcie aplikacji radcowskiej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.