Będą inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy w Nowej Dębie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Będą inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy w Nowej Dębie [zdjęcia]

0
1 z 5

Dziś w Nowej Dębie miała miejsce Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej, która w całości poświęcona była sprawom dotyczącym tworzenia 18. Pułku Artylerii. Uczestniczący w niej m.in. wiceminister obrony narodowej zapewnił o wsparciu 

W Nowej Dębie trwa proces tworzenia 18. Pułku Artylerii. Zakończenie jego formowania planowane jest na 2025 rok. Pułk łącznie ma tworzyć 2400 żołnierzy.

Lokalnemu samorządowi zależy, by wojskowi nie dojeżdżali z dalekich stron na poligon, lecz znaleźli dom dla siebie i swoich rodzin w Nowej Dębie. – To będzie szansa dla naszego miasta. Będą to młodzi ludzie, co przekłada się na potencjał demograficzny. Przekładać się to będzie także na nasz budżet, ponieważ zależy nam na tym, by oni tu mieszkali i płacili podatki – mówi burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.

W poniedziałek, 23 maja miała miejsce Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej, w której udział wzięli m.in. wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec czy też zastępca dyrektora Agencji Mienia Wojskowego oddział w Lublinie Michał Jaskot.

Tak, będziemy rozbudowywać tutaj infrastrukturę mieszkaniową. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej żołnierzy znalazło pełniło tutaj swoją służbę, ale także znalazło swój dom. Jest to ważne także dla samorządu – powiedział wiceminister Marcin Ociepa.

Gmina przedstawiła miejsca, które może przekazać pod zabudowę wielorodzinną. Jak poinformował zastępca dyrektora Agencji Mienia Wojskowego oddział w Lublinie, na pewno na ul. Radosnej powstanie internat (obecnie tereny należą do Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie). Jednak biorąc pod uwagę planowaną liczbę, zapotrzebowanie mieszkaniowe będzie znacznie większe, stąd też agencja liczy, że będzie wspólnie z samorządem je realizować. Więcej o tym w papierowy  wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”. Fot. K. Robuta.

1 z 5

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.