Benefis Gustawa Kozłowskiego. Wielu gości przybyło uhonorować cenionego artystę [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Benefis Gustawa Kozłowskiego. Wielu gości przybyło uhonorować cenionego artystę [zdjęcia]

1

W Zakątku Świętokrzyskim pod Staszowem odbył się dziś benefis Gustawa Kozłowskiego, cenionego muzyka, kompozytora, organisty i animatora zespołów muzycznych.

Gustaw Kozłowski niedawno świętował jubileusz 60-lecia swoje pracy artystycznej. To postać niezwykle zasłużona dla kultury muzycznej regionu świętokrzyskiego. Wspólnie z żoną, Dorotą Karasińską-Kozłowską, na co dzień kierującą Zespołem Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym, założyli trzy chóry kościelne, dwa świecie, pięć zespołów wokalno-instrumentalnych oraz dziesięć zespołów ludowych. Kierowane przez nich formacje zdobywały laury na wielu prestiżowych konkursach, przeglądach i festiwalach.

Na dzisiejszym benefisie Gustawa Kozłowskiego stawili się licznie jego wychowankowie, uczniowie i przyjaciele – muzycy. Obecni byli również przedstawiciele władz, ze starostą staszowskim Józefem Żółciakiem, burmistrzem Staszowa Leszkiem Kopciem i wójtem Rytwian Grzegorzem Forkasiewiczem na czele.

Benefis zorganizowany został w ramach projektu „Muzyka Twoje imię ma…” finansowanego ze środków programu grantowego Działaj Lokalnie. „Tygodnik Nadwiślański” był patronem medialnym wydarzenia.

więcej na ten temat w papierowym wydaniu „TN”

Fot. R. Staszewski

benefis Gustawa Kozłowskiego

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Jeden komentarz

  1. Sorry, że wyrażę swoje zdanie, ale mieszkam w Staszowie ponad 40 lat i nigdy nie słyszałem o działaniu tego Pana. Czyżby działał tak bardzo lokalnie?

Zostaw odpowiedź