Bez dojazdu, bez parkingu

0

Wkrótce mieszkańcy jednego z bloków w centrum Tarnobrzega zostaną pozbawieni jedynej możliwości dojazdu w jego pobliże. Od drogi, która dziś prowadzi pod ich klatki schodowe odetnie ich wysoki krawężnik wybudowany przez Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniową.

Aby podjechać samochodem przed blok przy ulicy Dekutowskiego 1, trzeba z ul. Piłsudskiego skręcić w osiedlową uliczkę biegnącą wzdłuż bloku o adresie Piłsudskiego 2 (droga ta do wysokości tego bloku należy do TSM). Uliczka jest ślepa, a blok Dekutowksiego 1 znajduje się na jej końcu. To tak zwany blok komunalny, niegdyś w całości należący do urzędu miasta. Niegdyś, bo kilka lat temu nieco ponad połowa jego mieszkań została wykupionych przez dotychczasowych lokatorów. Założyli oni wspólnotę mieszkaniową, która zarządza budynkiem i decyduje o wszystkim, co z nim związane.

TSM od dłuższego czasu przymierza się do remontu wspomnianej drogi osiedlowej. Spółdzielnia oczekuje, że mieszkańcy Dekutowskiego 1 dołożą do tej inwestycji. Wspólnota się na to nie zgadza, więc TSM poinformował, że  zamknie drogę na granicy pomiędzy budynkami Piłsudskiego 2 i Dekutowskiego 1 (czyli tam, gdzie kończy się działka spółdzielni), likwidując tym samym jedyną możliwość dojazdu do tego drugiemu bloku. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.