Bezpieczeństwo dziecka w sieci.

0

Internet jest niezwykle pomocny w wielu dziedzinach codziennego życia, z uwagi na szybki i łatwy dostęp do informacji. Z siecią łączymy się już nie tylko za pomocą komputera, ale również telefonów komórkowych. Ułatwia to nam komunikację społeczną, a także stanowi źródło rozrywki. Niestety w dużej mierze świat wirtualny stał się poważnym zagrożeniem, które dotyczy coraz częściej tych najmłodszych.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Internetu. Medium to stało się najszybszym źródłem informacji, miejscem rozrywki, nauki i pracy. Co chwilę powstają nowe zastosowania Internetu, dlatego też świat wirtualny niesie za sobą szereg niebezpieczeństw, które dotykają ludzi młodych. Społeczeństwo coraz częściej posługuje się internetowymi komunikatorami, kontaktując się w ten sposób ze swoimi znajomymi. Taką formę komunikacji stosują także najmłodsi, mając w ten sposób dostęp do zawartości, które nie zawsze skierowane są do nich. Za pomocą komunikatorów i popularnych stron internetowych rozpowszechniane są bardzo niebezpieczne gry polegające na realizacji przez nastolatków tzw. „wyzwań”. W trakcie takich rozgrywek młodzi ludzie zmuszani są do wykonania polecenia pod groźbą skrzywdzenia najbliższych.

Warto zatem przyjrzeć się jak dziecko korzysta z Internetu i jakie strony lubi oglądać bo tylko w taki sposób uczulimy je na płynące niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych kontaktów za pośrednictwem sieci. Dzieci muszą mieć świadomość, że mogą zaufać osobom poznanym za pośrednictwem Internetu, wyłącznie po uzyskaniu zgody rodziców.

Rodzicu zwróć uwagę co robi twoje dziecko w sieci…

Źródło policja.

Share.

Comments are closed.