Bezpieczne zajęcia z robotyki dla dzieci! Trwają zapisy!

0

Pod koniec września w Sali Konferencyjnej Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego odbyły się zajęcia pokazowe – warsztaty dla dzieci i młodzieży zachęcające do udziału w zajęciach techniczno-informatycznych.

Instruktorzy Firmy Świat Robotyki to ludzie młodzi, pełni entuzjazmu, wykształceni kierunkowo mający świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą. Swoją pasją i zapałem postanowili podzielić się z uczniami okolicznych szkół podstawowych, zapraszając ich do udziału w innowacyjnych zajęciach techniczno- -informatycznych. W trakcie trwania pokazu dzieci wraz z rodzicami miały możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach z: Automatyki i Robotyki, Programowania Gier i Aplikacji oraz Matematycznego Programowania Minecraft. Dla każdego uczestnika pokazu były przygotowane indywidualne stanowiska, na których dzieci wraz z rodzicami kolejno zapoznawali się z każdym typem zajęć przygotowanym przez firmę Świat Robotyki. W pierwszym etapie instruktorzy prezentowali zajęcia z Automatyki i Robotyki, podczas których uczestnicy testowali działanie robotów wykonanych z zestawów edukacyjnych. Następnie uczestnicy zapoznali się z zajęciami z Matematycznego Programowania Minecraft, podczas których rozwiązywali zadania matematyczne zgodne z podstawą programową dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Dodatkowo instruktorzy prezentowali podstawowe konstrukcje logiczne takie jak: warunek, pętla, zmienna, które można wykorzystać w świecie gry Minecraft. Ostatnim typem zajęć było Programowanie Gier i Aplikacji. Dzieci w oparciu o specjalnie przygotowane materiały wykorzystując środowisko Scratch poznawały tajniki kodowania, dzięki którym na zajęciach będą mogły tworzyć gry w świecie Fortnite, Brawl Stars, Roblox itp. Na zakończenie pokazu dla dzieci były przygotowane stanowiska na których instruktorzy prezentowali dodatkowe atrakcje, jakie pojawią się na zajęciach w ciągu roku szkolnego. Rodzice w tym czasie mogli zadawać pytania oraz uzyskać więcej informacji na temat zajęć. Wszyscy obecni na pokazie byli pod wrażeniem innowacyjnych zajęć.

Firma Świat Robotyki zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapisu na wybrane zajęcia, które będą odbywać się w Tarnobrzeskim Parku Technologicznym. Dzięki nowoczesnym i dobrze wyposażonym pomieszczeniom, dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach w bardzo komfortowych i bezpiecznych warunkach. Wszystkie trzy rodzaje zajęć odbywają się popołudniami od 16.00-20.00.

 

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i rodziców do zapisów telefonicznych: 666 747 310, 607 122 157, 607 165 683.

Firma Świat Robotyki oferuje 3 typy zajęć:

• PROGRAMOWANIE GIER I APLIKACJI

Uczestnicy na zajęciach pracują nad zaprojektowaniem i wykonaniem coraz trudniejszych gier. Nowość edukacyjna – „Programowanie gier i aplikacji” oferuje serię innowacyjnych zajęć z zakresu programistycznego. Dzieci będą krok po kroku poznawać tajniki kodowania w popularnym środowisku Scratch. Są 3 różne grupy wiekowe różniące się programem i stopniem zaawansowania. Drogę do zostania programistą można rozpocząć już od 5-go roku życia!

Jak zorganizowany jest kurs?

Roczny kurs składa się z 26 jednogodzinnych spotkań odbywających się średnio raz w tygodniu. Kurs odbywa się od października do czerwca.

Płatność jest rozłożona na 9 miesięcznych rat po 65 zł.

• MATEMATYCZNE PROGRAMOWANIE MINECRAFT

Minecraft to bardzo popularna i lubiana przez dzieci gra. Dzięki kreatywności można w niej tworzyć wspaniałe światy i je eksplorować. Z połączenia nauki matematyki i programowania z zabawą powstał innowacyjny autorski system zajęć – Matematyczne Programowanie Minecraft.

Jak wyglądają zajęcia i co jest ich tematem?

Na zajęciach dzieci logują się do specjalnie przygotowanej wersji gry Minecraft. Uczestnicy rozwiązują zadania matematyczne, zgodne z podstawą  programową dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Zapoznają się również z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna. Dzieci są zmotywowane do nauki, a instruktor może bardzo dokładnie dobrać poziom zajęć i ich treść do uczestnika.

Jak zorganizowany jest kurs?

Roczny kurs składa się z 26 spotkań. Każde spotkanie trwa do 90 min – łącznie 52 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywają się średnio raz w tygodniu z przerwami na ferie, święta i inne dni wolne wcześniej ustalone. Kurs odbywa się od października do czerwca. Płatność jest rozłożona na 9 miesięcznych rat po 75 zł.

Co wyróżnia zajęcia?

Na zajęciach wykorzystywany jest najnowszy silnik Minecraft – Bedrock, najbardziej zoptymalizowany i otwarty na najnowsze aktualizacje. Wykorzystywany jest również język programowania Microsoft Make Code, który jest niesamowicie pomocny przy przyswajaniu wiedzy z programowania. Używane są najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie narzędzia edukacyjne, dzięki którym prowadzone są świetne zajęcia w przystępnej cenie.

WIEK: 1-3 klasa szkoły podstawowej

• AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Robotyka to znane i lubiane przez dzieci i młodzież zajęcia. Dzieci pracując na samodzielnych stanowiskach tworzą wspaniałe modele robotów, a następnie poznają tajniki ich programowania oraz uczestniczą w profesjonalnych konkurencjach. Zajęciom towarzyszy spora dawka pozytywnych emocji dla fanów nowoczesnych technologii, gier komputerowych i klocków lego.

Jak zorganizowany jest kurs?

Roczny kurs składa się z 26 jednogodzinnych spotkań odbywających się średnio raz w tygodniu. Kurs odbywa się od października do czerwca. Płatność jest rozłożona na 9 miesięcznych rat po 70 zł.

Czy zajęcia są bezpieczne?

Zajęcia są zorganizowane według wszystkich obowiązujących reżimów sanitarnych. Dzieci zajmują jednoosobowe stanowiska, zachowując przepisowe odległości. Komputery i sprzęt edukacyjny są dezynfekowane po każdych zajęciach. Oferujemy dziecku fantastycznie spędzony czas w bezpiecznym miejscu.

ZAPISY WCIĄŻ TRWAJĄ: • ZAPRASZAMY!
www.swiatrobotyki.pl

tekst sponsorowany

Share.

Leave A Reply