Biało od policji na ulicach Stalowej Woli - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Biało od policji na ulicach Stalowej Woli

0

Dwudniowe mistrzostwa województwa podkarpackiego policjantów służby ruchu drogowego zakończyły się w piątek 10 czerwca w Stalowej Woli.

Pierwszą część mistrzostw rozegrano w czwartek w Rzeszowie, a 21 funkcjonariuszy, reprezentujących wszystkie podkarpackie komendy powiatowe i miejskie policji, rywalizowało w konkursie wiedzy teoretycznej, na strzelnicy oraz wykazywało się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanych w wypadkach. Stalowa Wola gościła ich następnego dnia na testach praktycznych. Na pl. Piłsudskiego przed MDK zaaranżowano kolejno dwa skomplikowane tory do jazdy służbowymi pojazdami policji – radiowozem i motocyklem. Jazda radiowozem polegała na przejechaniu w najkrótszym czasie skomplikowanej trasy tak płynnie, aby nie utracić piłeczki, zajmującej miejsce na specjalnym talerzu zamontowanym na masce pojazdu (test Stewarda) oraz nie strącić pachołków, ciasno wytyczających trasę. W połowie testu należało się jeszcze popisać umiejętnościami sprinterskimi i niezłą kondycją fizyczną.

W przerwie, potrzebnej na zmianę ustawienia szykan na torze funkcjonariusze popisywali się umiejętnościami w kierowaniu ruchem ulicznym na skrzyżowaniu przy konkatedrze, gdzie al. Jana Pawła II (droga krajowa nr 77) przecina się z powiatową ul. Popiełuszki. Na czas egzaminu sygnalizację świetlną, normalnie sterującą ruchem na tym, jednym z najbardziej obciążonych skrzyżowań w mieście, wyłączono. Oczywiście, nie było mowy o jakiejkolwiek reżyserii sytuacjami na drodze, policjanci musieli sobie radzić z realnym ruchem, w tym z nie zawsze dobrze zorientowanymi w takiej sytuacji pieszymi, licznymi gapiami, oraz przede wszystkim z kierującymi, nieczęsto mającymi do czynienia z takimi systemem kierowania ruchem.

Po zsumowaniu i podliczeniu wyników wszystkich konkurencji okazało się, że zwycięzcą turnieju
„Policjant Ruchu Drogowego” został Grzegorz Polak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, i to on reprezentować będzie Podkarpacie na centralnym etapie turnieju, który odbędzie się po wakacjach w Białymstoku. II miejsce zajął Paweł Panna z KPP w Dębicy, III – Krzysztof Portas z Jarosławia, a IV – Krzysztof Wojdyła z Jasła. Dwa kolejne miejsca, piąte i szóste, wywalczyli przedstawiciele komend z naszego regionu, Marek Drzymała z Niska i Remigiusz Mazurek z Tarnobrzega.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.