Bieg, piknik, przyrodniczy spacer i kiermasze - Tarnobrzeg świętował Narodowe Święto Niepodległości [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Bieg, piknik, przyrodniczy spacer i kiermasze – Tarnobrzeg świętował Narodowe Święto Niepodległości [zdjęcia]

0
1 z 9

Bieg Historyczny „Dzieci dla Niepodległej” zorganizowany przez stowarzyszenia Aktywne Podkarpacie i Domy Dziecka w Skopaniu, a także piknik charytatywny przygotowany przez Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu i Wolontariat Pracowniczy Polpharma w Nowej Dębie towarzyszyły celebrowaniu w Tarnobrzegu 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

Na starcie biegu rozegranego na dystansie 1918 metrów alejkami Parku Dzikowskiego stanęło ponad 200 osób – zarówno dzieci,jak i dorosłych . Nie ważna była pozycja na mecie, liczył się udział.

  – Frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów, dlatego dorośli niech się nie obrażą, ale medale w pierwszym rzędzie dostaną uczestniczące w biegu dzieci – uprzedzał występujący w roli „startera” prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Nie wpłynęło to na doskonałe humory uczestników, z których część ruszyła do biegu w biało-czerwonych barwach, albo niosąc ze sobą flagi.

Po biegu impreza przeniosła się w rejon siedziby Centrum Natura 2000. Tam Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu zorganizowało piknik charytatywny połączony z kiermaszem. Największym powodzeniem cieszyło się „Koło Fortuny” i… pyszności serwowane uczestnikom imprezy – m.in. kiełbaski z grilla i żurek.

Dla chętnych był również spacer po Parku Dzikowskim w towarzystwie Janusz Wepsięcia z Centrum Natura 2000. Przypomniał on, że wiele drzew w dzikowskim parku to okazy starsze niż polska Niepodległość. Ci, którzy nie poszli oglądać przyrodniczych atrakcji parku, mogli zwiedzić Centrum Natura 2000 i zlokalizowane tam Muzeum Przyrodnicze.

1 z 9

Zostaw odpowiedź