Bileciki proszę…

0

Mnożą się skargi na nowych kontrolerów biletów w tarnobrzeskich MKS-ach. Kontrolą biletów w autobusach należących do tutejszego przedsiębiorstwa Miejskiej Komunikacji Samochodowej od 1 marca zajmuje się firma DMWA Kielce. Zaledwie miesiąc wystarczył jej pracownikom na zyskanie złej sławy.

Mieszkańcy miasta, którym przez ten czas zdarzyło się dostać mandat za jazdę bez biletu lub dokumentu uprawniającego zniżki, podkreślają, że z nowymi kontrolerami nie ma żadnej dyskusji. Wiele osób zwraca uwagę na to, że jak służbiści zachowują się oni nawet wobec dzieci.

Przewodniczący osiedla Wielowieś Janusz Barwiński twierdzi, że w ostatnich tygodniach spotkał się aż z siedmiorga przypadkami niewłaściwego potraktowania dzieci, przez kontrolerów.

Jedno jedenastoletnie dziecko zostało ukarane tylko dlatego, że nie miało przy sobie legitymacji szkolnej! Inne dostały mandaty za to, że w legitymacji zamiast roku 2013 widniał 2012. Nie rozumiem jak w takich sytuacjach można wypisać mandat dziecku, które ma bilet. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.