Bili śniadaniowy rekord Guinnessa

0

Próbę bicia rekordu Guinnessa pod względem największej liczby osób aktywnie uczestniczących w lekcji przygotowania zdrowego śniadania, podjęła 6 listopada o godz. 10 grupa 45 dzieciaków z klas I-III szkoły podstawowej w Radomyślu Wielkim. W tym samym czasie takie próby podjęto w innych szkołach kraju.

Podczas lekcji na szkolne ławki, zamiast książek i zeszytów, wjechały smaczne produkty śniadaniowe. Dzieci wcześniej podzielone w zespoły na swoich stanowiskach pracy zastały m.in.: sery, jogurty, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, chude wędliny i soki. W ramach bicia rekordu każdy zespół przygotował twarożek z warzywami, kanapki z wędliną, serem i warzywami oraz owocowe szaszłyki.

W domu śniadanie robi mi tata, ale czasem ja z siostrą także przyrządzamy sobie jedzenie – przyznała Agatka. I rzeczywiście było widać, że przygotowywanie śniadania nie jest obce dzieciom, które na swoich talerzykach przygotowały twarożki i kanapki z podobiznami myszek, bałwanków, diabełków, zajączków, kwiatków, itp. Po wspólnym przygotowaniu śniadania odbyła się również wspólna degustacja.

O tym, czy rekord został ustanowiony, i komu przypadł w udziale, przekonamy się za kilka miesięcy. Ale bez względu na wszystko – pożytki z tej lekcji pozostaną w nawykach dzieci. Oby na stałe.

sniadanie

Share.

Comments are closed.