Bo towar był nieświeży… Policja zatrzymała wandala, który zniszczył szybę w sklepie

0

Mieszkaniec Tarnobrzega, który był świadkiem przestępstwa nie wahał się, zareagować i powiadomić Policję. Widząc jak wandal wybija szybę w sklepie, podbiegł do niego ujął mężczyznę. Sprawca był pijany, miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wybił szybę, bo kupił w sklepie nieświeży towar. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w sklepie spożywczym. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na ul. Piętaka w Tarnobrzegu. Zgłaszający widząc młodego mężczyznę, rzucającego kamieniem w drzwi wejściowe sklepu podbiegł do niego, ujął sprawcę i powiadomił policjantów oraz właściciela sklepu.

Podczas podjętej interwencji policjanci ustalili, że sprawcą jest 22-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, ze jest poirytowany tym, że w sklepie są sprzedawane nieświeże produkty, aby dokuczyć właścicielowi sklepu postanowił wybić mu szybę. Wstępnie poszkodowany wycenił straty na kwotę 2 tys. złotych.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,84 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.