Bogaci folklorem [ZDJĘCIA!]

0

DSC_1832 (Medium)Ponad 180 osób z trzynastu zespołów folklorystycznych, działających na terenie gminy Grębów bawiło się podczas imprezy pod hasłem „Gmina folklorem bogata”. Na scenie Gminnego Centrum Kultury swój repertuar prezentowały zarówno zespoły działające od ponad 30-stu lat, jak i takie, dla których był to debiut przed szerszą publicznością.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy:  Grębów – gmina folklorem bogata

Śpiewamy, tańczymy, pieczemy placki – mówi Zofia Duma z Zespołu „Stalowianki”, który powstał 16 lat temu. – Bierzmy udział we wszystkich imprezach towarzyskich w okolicy i nie tylko. Wszystkie pracujemy, a członkostwo w zespole pozwala odizolować się od domowych problemów, od mężów. Bardzo miło spędzamy wolny czas.

Muzyka i śpiew to moja pasja. Mój dziadek grał na fujarce, prababcia, mając sto pięć lat tańczyła! Cały mój dom był bardzo muzykalny! Już jako mała dziewczynka śpiewałam w kościele, w chórze. To było jeszcze w szkole podstawowej – mówi najstarsza członkini zespołu folklorystycznego w gminie, siedemdziesięciosiedmioletnia Zofia Kowalczyk z grupy „Wydrzowianie”.

Więcej w papierowym wydaniu TN.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.