Borys Budka nad Jeziorem Tarnobrzeskim potwierdził powrót Norberta Mastalerza do polityki [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Borys Budka nad Jeziorem Tarnobrzeskim potwierdził powrót Norberta Mastalerza do polityki [wideo]

6

Podczas konferencji Borysa Budki, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, która odbyła się nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego, ogłoszono, że były prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz wraca do polityki. Tym samym potwierdziły się nasze wczorajsze, nieoficjalne informacje.

 – Tarnobrzeg jest pierwszym przystankiem akcji „#Kierunek przyszłość” na Podkarpaciu. Wybór miejsca, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, to nie przypadek. Bo właśnie to miejsce pokazuje, jaki kierunek rządzenia chcemy przywrócić. Nie centralne sterowanie, tylko oddanie władzy ludziom i samorządom. Kiedyś zapadła decyzja o komunalizacji jeziora i kopalni i przekazania ich samorządowi. Dzięki temu dziś mamy tu miejsce, w którym wypoczywają ludzie nie tylko z Podkarpacia, ale całej Polski – stwierdził Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiej PO.

Z. Gawlik przywołał też osobę byłego prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza, za czasów rządów którego miasto przejęło jezioro.

 – To on doprowadził do komunalizacji jeziora. Cieszę się, że jest on już od paru dni członkiem Platformy Obywatelskiej – stwierdził Z. Gawlik.

O N. Mastalerzu mówił też Borys Budka, przypominając, że dobre pomysły, jak Jezioro Tarnobrzeskie, wychodzą wówczas, gdy właściwi ludzie są w nie zaangażowani.

 – Bardzo się cieszę, że do naszej drużyny dołącza właśnie samorządowiec. Norbert jest osobą, która wielokrotnie udowodniła, że „Mała Ojczyzna” jest dla niego najważniejsza – stwierdził B. Budka.

Sam N. Mastalerz zdradził, że już wcześniej miał propozycje powrotu do polityki, miał być m.in. „Jedynką” Koalicji Obywatelskiej w wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego, jednak nie zdecydował się na start.

 – Uważałem, że po 20 latach funkcjonowania na niwie samorządowej powinienem trochę odpocząć, naładować akumulatory i nabrać nowego spojrzenia. Dlaczego zdecydowałem się dziś na powrót do polityki? Bo wierzę, że można zatrzymać to, co się dzieje w Polsce, a Koalicja Obywatelska ma najwięcej do zaoferowania obywatelom – stwierdził N. Mastalerz.

Formalnie, były prezydent miasta ma organizować struktury PO w Tarnobrzegu. Tymczasowym szefem partii w mieście pozostaje nadal były wicestarosta Krzysztof Pitra. Nieoficjalnie, docelowo, jego miejsce ma zająć N. Mastalerz, a K. Pitra wówczas powróciłby do organizowania PO w powiecie.

Wizyta Borysa Budki w Tarnobrzegu to początek akcji „#Kierunek przyszłość” w Tarnobrzegu. O godzinie 14.30 na terenie Wake Parku ma się pojawić czworo parlamentarzystów PO – Marzena Okła Drewnowicz, Monika Rosa, Maciej Lasek i Paweł Poncyliusz. Mają się oni spotykać się z mieszkańcami miasta i plażowiczami w rejonie Wake Parku, w programie wizyty jest też zwiedzenie tworzonego nad jeziorem Podkarpackiego Centrum Nurkowego LOK. O godz. 17, również przy Wake Parku, przewidziano otwarte spotkanie z członkami i sympatykami PO.

6 komentarzy

  1. nie nie nie ... na

    Borys potwierdził a my Mastalerza wykopiemy z POlityki. Nie chce widzieć wszędzie tego faceta. w internet wejdę, będzie Mastalerz, szafę otworzę, będzie w niej Mastalerz, szufladę wysunę, będzie tam siedział Mastalerz. Mastalerz tu, Mastalerz tam. Tak było za jego kadencji. rzygać się chciało.

  2. Wielowieś na

    Borysław, jedz jajecznicę boś taki marny, zobacz jak Norbert wygląda… Widać, że chłopu się powodzi

  3. Oo to widzę, że to desperacja musi być skoro takich ludzi biorą do siebie znów. Tym panom już dziękujemy. To wstyd, że jeszcze siedzą w polityce. Młodych nie macie czy się ich boicie i wycięliście w pień? Widziałem co tam się działo, w Tarnobrzegu nie ma PO bo ludzie którzy chcieli działać zostali rozwaleni i zniechęceni do czegokolwiek, a to główna zasługa tej czwórki, szczególnie pewnych dwóch gości.