Brama Opatowska dla romantyków

0

Zaręczyny czy kolacja pod gwiazdami i to na wysokości ponad 30 metrów z pięknym widokiem na Sandomierz? Jest to możliwe. Sandomierskie Centrum Kultury udostępnia chętnym Bramę Opatowską.

Oferta pod nazwą “Romantyczny Sandomierz” skierowana jest do osób szukających wyjątkowego miejsca na zaręczyny czy kolację we dwoje, ale nie tylko – również na niewielkie imprezy okolicznościowe czy  sesje fotograficzne. Sandomierskie Centrum Kultury, które jest administratorem Bramy Opatowskiej postanowiło wykorzystać walory tej historycznej budowli, jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych grodu i malownicze otoczenie starówki, ale również fakt, że Królewskie Miasto uznawane jest za wyjątkowo romantyczne. Potwierdziła to telewizja CNN, zaliczając  Sandomierz do grona 15 najbardziej romantycznych miast w środkowej Europie.         

– Wracamy do pomysłu sprzed kilku lat. Gdy po raz pierwszy  stworzyliśmy dla chętnych możliwość organizowania kameralnych spotkań na Bramie Opatowskiej, odbyło się tam kilka kolacji. Teraz,  w pierwszym dniu, w którym ogłosiliśmy naszą propozycję, wpłynęła już jedna rezerwacja mówi Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum  Kultury.     

Zobacz także:
– Z kraju. 60 osób mogło zarazić się koronawirusem w salonie fryzjerskim
– Trwa KONKURS na Dzień Dziecka ‘’Uśmiech Dziecka”

– Pijana 45-latka za kółkiem uszkodziła inne auta. Miała blisko 3,5 promila!

Nie bez znaczenia, przyznał Wojciech Dumin, są względy finansowe. Sandomierskie Centrum Kultury znalazło się w związku z pandemią koronawirusa w trudnej sytuacji. Przez dwa miesiące Brama Opatowska, tak jak drugi z administrowanych przez centrum obiektów, czyli Podziemna Trasa Turystyczna, była nieczynna. Teraz zwiedzających jest mniej niż w tym samym okresie w latach ubiegłych. Udostępnianie budowli po zamknięciu jej dla zwiedzających to szansa na dodatkowe dochody.    

Stawka została ustalona na 70 zł za godzinę. Po trzech godzinach jest możliwość negocjowania ceny.

Gotycka Brama Opatowska to jedyna zachowana do dziś średniowieczna brama wjazdowa do miasta. Wzniesiona została za czasów króla Kazimierza Wielkiego, jako część murów obronnych grodu. Dla turystów budowla  została udostępniona w 1928 roku. W ubiegłym roku odwiedziło ją prawie 165 tysięcy osób.    

Share.

Comments are closed.