Budowa bloku przy ulicy Lubelskiej w Sandomierzu idzie pełną parą. Finał już niedługo [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Budowa bloku przy ulicy Lubelskiej w Sandomierzu idzie pełną parą. Finał już niedługo [zdjęcia]

0

Niewykluczone, że przed końcem wakacji zostanie oddany do użytku nowy blok z mieszkaniami socjalnymi i komunalnymi, budowany przy ulicy Lubelskiej w Sandomierzu-Mokoszynie. Będzie tam 27 lokali.

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą budowa ma się zakończyć do połowy października. Jednak – jak podkreślił burmistrz Marcin Marzec – prace postępują na tyle szybko, że obiekt najprawdopodobniej uda się oddać wcześniej.

Na parterze będzie znajdować się osiem mieszkań socjalnych o powierzchni 18, 25 i 34 metrów kwadratowych oraz 10 komunalnych. Lokale komunalne 37-, 49- i 60-metrowe będą również na piętrze budynku. Każde z mieszkań będzie wyposażone w dwufazowy piecyk gazowy.

Burmistrz zaznaczył, że wciąż – mimo iż w zasobach miasta jest ponad 700 lokali – są duże potrzeby w tym zakresie. Do magistratu zgłaszają się mieszkańcy, którzy potrzebują lokum, a nie stać ich na zaciągnięcie kredytu.

Lokale będą przydzielane zgodnie z procedurą przyjętą przez radę miasta. Zainteresowani, jeśli nie uzyskali wcześniej opinii komisji polityki mieszkaniowej, muszą o nią wystąpić. Warunkiem jest zamieszkanie na terenie Sandomierza co najmniej przez pięć lat. Pod uwagę brane jest kryterium dochodowe i sytuacja rodzinna – przypomniał burmistrz Marzec.

Ogłoszenie dotyczące wolnych lokali i możliwości ich otrzymania miasto opublikuje prawdopodobnie jesienią.

Marcin Marzec zaprzeczył krążącym pogłoskom, że do nowego bloku będą „przesiedlani” mieszkańcy Starego Miasta. Zaznaczył, że prawo nie daje takich możliwości, ale o lokale przy ulicy Lubelskiej będą mogli wystąpić ci, którym przeszkadza zbyt duży ruch turystyczny na Starówce.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 3,4 miliona złotych. 85 procent tej kwoty samorząd pozyskał z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Zostaw odpowiedź