Budowa drugiego mostu coraz bliżej

0

Radni Województwa wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podkarpackiego inwestycję, która doprowadzi do powstania nowego mostu na Wisłoce w Mielcu. To pierwszy poważny krok do rozpoczęcia tego ważnego dla regionu mieleckiego przedsięwzięcia.

Realizacja mostu na Wisłoce jest planowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podkarpackiego 2014-2020. Koszt całkowity inwestycji oszacowano na 80 mln. zł z terminem wykonania do końca 2018 r.

Inwestycja znajduje się na liście rankingowej projektów drogowych do Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego, przyjętego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego – przekazuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Budowa mostu to jedna z inwestycji zadania „Przebudowa/rozbudowa odcinka DW nr 984 Lisia Góra-Radomyśl Wielki – Mielec od m. Piątkowiec do skrzyżowania z DW 983 oraz DW 983 do m. Rzędzianowice wraz z budową nowego odcinka DW nr 984 od m. Rzędzianowice do DW nr 985 + budowa mostu na rzece Wisłoka”

Jak informuje rzecznik, 23 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie marszałka Władysława Ortyla z prezydentem Mielca Danielem Kozdębą i Wójtem Gminy Mielec Józefem Piątkiem, w trakcie którego wstępnie uzgodniono wspólną realizację tego zadania oraz przeanalizowano zapisy projektów porozumień m.in. w sprawie partycypowania w kosztach przez Samorząd Miasta i Gminy Mielec, a także kwestii wykupu gruntów.

Most jest niezbędny dla rozwoju miasta Mielca. Dzisiaj istnieje tam tylko jedna drogowa przeprawa przez rzekę, która wyprowadza ruch w kierunku zachodnim, dojazd do mostu bardzo często się korkuje. (jm)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.