reklama
reklama
Budynek po dawnym Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu jednak na sprzedaż - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Budynek po dawnym Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu jednak na sprzedaż

2

Nieoczekiwanie wraca temat sprzedaży działki i budynku po dawnym Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu. Na najbliższej sesji rady miasta radni będą podejmować decyzję w tej sprawie.

Pomysł sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej przy ul. Hieronima Dekutowskiego pojawił się w ubiegłym roku. W listopadzie 2021 r. nad tą sprawą mieli pochylić się radni. Uchwałę wycofał wówczas prezydent miasta.

– Doszedłem do wniosku, że dziś jest jeszcze ten moment, że możemy dyskutować o przeznaczeniu tego terenu. Uchwała miała być tylko intencyjnym narzędziem. Zapraszam wszystkich, którzy mają pomysły na zagospodarowanie tego miejsca, do współpracy. Czekam na osoby z konkretnymi pomysłami, również na finansowanie tego miejsca – stwierdził prezydent Dariusz Bożek.

Tuż po wybuchu wojny na Ukrainie w lutym br. zapadła decyzja, że budynek dawnego gimnazjum zostanie przygotowany na przyjęcie uchodźców. W tym celu w czynie społecznym mieszkańcy m.in. odmalowali ściany w salach szkolnych. Jeszcze w lipcu magistrat zapewniał, że nie ma tematu sprzedaży budynków i gruntów.

Zobacz także:
Tarnobrzeg. Awantura o księdza z kasą w tle [Czytaj w gazecie]

– W budynku mieści się centrum pomocy uchodźcom z Ukrainy. Obecnie przebywa w nim kilka rodzin, w sumie 11 osób, ale ta liczba w każdej chwili może się zmienić. W razie potrzeby, centrum może przyjąć nawet kilkaset osób. Miejsca te pozostają w rezerwie, w uzgodnieniu z wojewodą podkarpacką. Urząd Wojewódzki płaci też koszty mediów zużywanych w budynku. Choćby z tego względu, nie ma obecnie mowy o sprzedaży działki i budynku – mówił Wojciech Lis, rzecznik prasowy prezydenta Tarnobrzega.

Teraz temat sprzedaży budynku i gruntów jednak powraca. Decyzję w tej sprawie radni będą podejmować na Sesji Rady Miasta Tarnobrzega w środę, 28 września.

2 komentarze

  1. Kijek od chorągiewki na

    ” Jeszcze w lipcu magistrat zapewniał, że nie ma tematu sprzedaży budynków i gruntów.”

    Donalduś współpracować chciał z Rosją a teraz mówi, że przed działaniami Rosji przestrzegał.
    POlitycy jak chorągiewki na wietrze. W które strone zawieje w te się obracają. Zawsze z wiatrem.

Zostaw odpowiedź