Burmistrz Staszowa o pracach na kąpielisku w Golejowie – "Początkiem 2021 roku ogłoszony zostanie przetarg" - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Burmistrz Staszowa o pracach na kąpielisku w Golejowie – “Początkiem 2021 roku ogłoszony zostanie przetarg”

0

W opublikowanym pod koniec roku na łamach “Tygodnika Nadwiślańskiego” wywiadzie z burmistrzem Staszowa, Leszek Kopeć mówił m.in. o sytuacji związanej pracami na kąpielisku w Golejowie. Włodarz miasta i gminy zapewnił o zabezpieczonych środkach na ten cel, a także wyraził przekonanie, że z początkiem 2021 roku ogłoszony zostanie przetarg.

W rozmowie z “Tygodnikiem Nadwiślańskim” burmistrz Staszowa tłumaczył, skąd pojawiło się opóźnienie z planowanymi pracami na kąpielisku w Golejowie. – Ze względu na stan epidemiczny, wiosną trudno było uzyskać    decyzję administracyjną niezbędną do wykonania końcowej    dokumentacji kosztorysowo-projektowej. Spowodowało to kilkumiesięczne opóźnienie. Mamy deklarację, ze strony projektanta, że jeszcze w tym roku przedstawi kompletną dokumentację całego przedsięwzięcia. Trochę zaskakującym, ale bardzo pozytywnym efektem, tego że ta sprawa rozciągnęła się w czasie jest to, że po negocjacjach z NFOŚiGW udało się wygospodarować dodatkowe środki. Będzie to w sumie 5,5 mln złotych, a pierwotnie dofinansowanie miało wynieść 3,5 mln złotych – powiedział Leszek Kopeć.

Samorządowiec ma nadzieję na szybkie postępy w tej sprawie. – Jestem przekonany, że z początkiem 2021 roku będzie można ogłosić przetarg. Środki na realizację tego zadania są zabezpieczone – zapewnił burmistrz Staszowa.

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.