Były proboszcz tarnobrzeskiej parafii skazany za molestowanie ministranta! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Były proboszcz tarnobrzeskiej parafii skazany za molestowanie ministranta!

3

Dziś przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu zapadł wyrok w procesie księdza Józefa G., byłego proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu (na osiedlu Dzików). Mężczyzna oskarżony był o molestowanie seksualne 12-latka i nakłanianie go potem groźbami do składania fałszywych zeznań. 58-letni kapłan został skazany na 3 lata więzienia. 

Józef G. przebywał w areszcie tymczasowym od 15 września 2020 r. Trafił tam po tym, jak Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu wznowiła umorzone w grudniu 2019 r śledztwo w sprawie dopuszczenia się tzw. innych czynności seksualnych wobec 12-letniego ministranta. Do czynów tych miało dojść w 2006 roku. Sprawa została wtedy zgłoszona do sandomierskiej kurii, jednak ta nie powiadomiła organów ścigania. Ksiądz Józef G. został tylko przeniesiony do innej parafii.

Zobacz także:
– Będzie krajowy lockdown? Tak, jeśli zostanie spełniony jeden warunek

Już w czasach współczesnych, kapłan miał groźbami skłaniać byłego ministranta do składania fałszywych zeznań w śledztwie, które wszczęto w 2019 r.

Kilka dni temu tarnobrzeski Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przedłużył o 2 miesiące nałożony na 58-letniego kapłana areszt tymczasowy. Dziś miała odbyć się kolejna rozprawa, jednak przed posiedzeniem poinformowano, że ogłoszony zostanie wyrok.

Sąd uznał Józefa G. za winnego obydwu zarzucanych mu czynów. Były proboszcz został skazany na 3 lata więzienia. Nałożył również na niego karę 20 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego, pokrycie kosztów adwokackich (10 tys. zł). Skazany ma zakaz zbliżania się do ofiary oraz nie może pracować z dziećmi.

Wyrok nie jest prawomocny.

Były proboszcz parafii na Dzikowie w Tarnobrzegu skazany za molestowanie ministranta

Udostępnij

3 komentarze

  1. djasiek573 na

    Będzie siedział i ja nadal będę utrzymywał darmozjada w pierdlu z moich podatków. A nie prościej wykastrować buhaja??

  2. Autor artykułu mógłby być bardziej rzetelny w podawaniu informacji. Krótkie pytanie: Kto zgłosił sprawę do prokuratury w 2019 r. i dlaczego wtedy?