Cały sprzęt tarnobrzeskiego RDM odśnieża miasto [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Cały sprzęt tarnobrzeskiego RDM odśnieża miasto [zdjęcia]

0
1 z 8

Cały sprzęt odśnieżający będący w dyspozycji Rejonu Dróg Miejskich w Tarnobrzegu wyjechał dziś, 24 listopada, na drogi. To reakcja na pierwszy atak zimy i trwające od nocy opady śniegu.  – Ironiczne hasło „Zima zaskoczyła drogowców” nie ma zastosowania w Tarnobrzegu – mówi Kazimierz Idzik, koordynator akcji ZIMA w RDM.

 – Znaliśmy wcześniej prognozy, były komunikaty, więc byliśmy przygotowani. Od wczesnych godzin porannych cały nasz sprzęt jest na drogach i odśnieża. Staramy się także odśnieżać chodniki na terenie miasta. Jak na razie nie dostaliśmy żadnych sygnałów o jakimś oblodzeniu drogi, albo innych większych problemach – mówi K. Idzik.

RDM w pierwszej kolejności odśnieża drogi tzw. I kategorii standardu zimowego utrzymania.

 – Pracujemy na Wisłostradzie, a także na drogach wylotowych na Rzeszów, Stalową Wolę, Sandomierz. Oczywiście odśnieżamy też inne drogi – zapewnia K. Idzik.

Z informacji koordynatora Akcji Zima wynika, że RDM ma wystarczające zapasy piasku i soli. Akcja odśnieżania będzie kontynuowana, szczególnie, że na popołudnie i wieczór zapowiadane są kolejne opady śniegu.

1 z 8

Zostaw odpowiedź