reklama
Ceny ryb w górę. W Tarnobrzegu ruszyła sprzedaż karpia na święta [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Ceny ryb w górę. W Tarnobrzegu ruszyła sprzedaż karpia na święta [zdjęcia]

1
1 z 7

Obok hali targowej przy dawnym pawilonie „Dzikowiak” w Tarnobrzegu ruszyła sprzedaż ryb. W tym roku za karpia zapłacić trzeba będzie kilka złotych więcej niż rok temu: 20zł/kg. W ofercie sprzedawców są też amury, sumy i szczupaki. 

Właściciele stawów hodowlanych z Zawidzy w gm. Łoniów, Rytwian w pow. staszowskim i Krasiczyna w pow. przemyskim na placu obok dawnego „Dzikowiaka” rozpoczęli sprzedaż ryb, które trafią na stoły wigilijne. W wodnych basenach, oprócz tej ryby są także sumy w cenie 40 zł/kg  i szczupaki, które kosztują 45 zł/kg , zaś za amura trzeba zapłacić 22 złote/kg. Usługa patroszenia kosztuje dodatkowe 4 złote.

Zobacz także: 
– 43-latek z Tarnobrzega oskarżony o wykorzystywanie seksualne i upijanie nieletnich

Przebitka w porównaniu z poprzednim rokiem jest duża. Rok temu kupowałem karpia za 16 zł, dziś nie kupię taniej niż 20 zł. Na bazarze widziałem już za 22 złote . Sprzedawca poinformował mnie, że ceny mogą z dnia na dzień wzrosnąć – mówił pan Roman, mieszkaniec Tarnobrzega. Wzrost cen potwierdzają również hodowcy. Ceny szczupaka i suma w tym roku są wyższe o około 10 złotych. – Wszystko drożeje, gaz, opłaty, paliwo idą w górę – mówił zapytany o wzrost cen ryb sprzedawca z Krasiczyna.

Podobnie sytuacja prezentuje się na tarnobrzeskiej targowicy, tam karpia zakupimy za 22 zł/kg. Sprzedawcy ostrzegają, że ceny mogą jeszcze wzrosnąć, dlatego  nie należy zwlekać z jego kupnem do Wigilii. Baseny z rybami przy „Dzikowiaku” będą stały aż do środy, 23 grudnia.

1 z 7

Jeden komentarz