Chcesz więcej czytać? - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Chcesz więcej czytać?

0

Wielu z nas wśród noworocznych postanowień ma plany na rozwinięcie swojej wyobraźni i poszerzenie wiedzy poprzez książki. Ale jak to zrobić, żeby wiele czytać, a nie płacić dużo za poszczególne pozycje książkowe? Oto kilka pomysłów.

Biblioteki.

Możesz przecież wypożyczyć książkę całkowicie za darmo! To ogromny plus. Poszukaj zatem interesującej Cię powieści w jednej z bibliotek w Twojej okolicy. Pamiętaj jednak, by oddać ją w terminie, inaczej możesz zapłacić karę. Jeśli obawiasz się zarazków zastanawiając się przez ile rąk przeszedł egzemplarz, zapytaj bibliotekarza jakie środki ochronne stosowane są w tej placówce. Niektórzy lubią wizyty w bibliotekach ze względu na roztaczający się w jej pomieszczeniach zapach papieru. Sam klimat tych miejsc sprzyja nauce i przenoszeniu się w świat wykreowany przez autora. Jeśli nie lubisz czytać w domu, możesz skorzystać z czytelni, która na wiele osób działa motywująco.

Wymiana

Twoi znajomi lubią czytać? Wymień się z nimi książkami. Na pewno mają wiele interesujących kryminałów lub literatury popularnonaukowej. Opowiedz im o Twojej domowej biblioteczce, zapytaj, jakiej lektury poszukują i spróbuj znaleźć u siebie coś podobnego, a później odwróć role. Takie zachowanie sprzyja nie tylko rozwoju naszego intelektu, ale również buduje relacje. Oczywiście oddaj książkę po przeczytaniu, nie ma również nic złego w przypomnieniu drugiemu, by zwrócił Ci Twoją.

Wyprzedaże w księgarniach.

Poluj w sklepach stacjonarnych i internetowych. Czasem zdarza się, że niektóre egzemplarze możesz kupić za grosze. Zaglądaj również do popularnych dyskontów, ponieważ i tam można czasem upolować coś interesującego do przeczytania w niskiej cenie. Oprócz dużych, znanych księgarń, odwiedzaj również te mniejsze, gdzie podejście do klienta jest bardziej indywidualne.

Kupuj książki używane

W niektórych miastach nadal funkcjonują antykwariaty, czyli sklepy z używanymi książkami. Można tam znaleźć pozycje wydane w różnych latach, niektóre z nich są naprawdę stare i dobrze zachowane. Kto wie, może wyszukasz jakąś unikatową? Koniecznie zajrzyj również do Internetu, gdzie mnóstwo ludzi wystawia oferty pragnąc sprzedać książki. Są to zarówno osoby prywatne, jak i antykwariaty internetowe. Jeśli jesteś z Dolnego Śląska i zamierzasz sprzedać swoje stare książki, by zyskać pieniądze na nowe, zajrzyj koniecznie na skup książek we Wrocławiu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.