reklama
Chciała sprzedać meble, straciła 15 tys. złotych - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Chciała sprzedać meble, straciła 15 tys. złotych

0

Oszuści oraz częściej wykorzystują popularne portale ogłoszeniowe, aby wyłudzić pieniądze od potencjalnych ofiar. Tym razem ich ofiarą padła 41- latka. Kobieta otworzyła link, który przesłał jej kupujący za pośrednictwem komunikatora. Zamiast otrzymania wpłaty za meble z jej konta zniknęło ponad 15 000 złotych.

Wczoraj do połanieckich policjantów zgłosiła się 41-letnia mieszkanka gminy, która jak się okazało padła ofiarą oszustwa. Z jej relacji wynikało, że zamieściła ogłoszenie na jednym z portali aukcyjnych, dotyczące sprzedaży używanych mebli

Już po upływie kilkunastu minut od wystawienia ogłoszenia ze sprzedającą, za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego skontaktował się potencjalny kupiec. Zainteresowany zakupem zaproponował, że prześle 41-latce link, który usprawni transakcję. Po jego otwarciu sprzedająca miała pobrać pieniądze za wystawiony przedmiot.

Postępując zgodnie z instrukcjami kupującego, po kliknięciu w otrzymany link zalogowała się na swoje konto bankowe, następnie podała numer karty płatniczej i swoje dane. Po chwili z banku otrzymała wiadomość, aby autoryzować płatności. Pokrzywdzona je odrzuciła, jednak w efekcie końcowym zamiast zarobić, straciła ponad 15 000 złotych.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Zostaw odpowiedź