reklama
Chirurgia Dziecięca w tarnobrzeskim szpitalu ponownie otwarta - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Chirurgia Dziecięca w tarnobrzeskim szpitalu ponownie otwarta

0

Już od najbliższego poniedziałku, 8 sierpnia, w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu, rusza ponownie Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urazowej. Kilkumiesięczna przerwa w działaniu oddziału była spowodowana brakiem lekarzy specjalistów. Kryzys został zażegnany.

 – Mamy skompletowaną obsadę lekarską gwarantującą wysoki poziom leczenia. W planach mamy rozwinięcie działalności oddziału, rozmawiamy na ten temat z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi Krzysztof Stolarski, dyrektor tarnobrzeskiego szpitala.

Powrót chirurgii dziecięcej do tarnobrzeskiego szpitala to bardzo dobra wiadomość, bo po jego zamknięciu, mali pacjenci z Tarnobrzega i ościennych powiatów, musieli szukać pomocy w odległych ośrodkach – najbliżej w Rzeszowie lub w Kielcach.

Równolegle do przywrócenia Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowej, działanie wznowiła Poradnia Chirurgii Dzieci. Będzie przyjmować pacjentów przez 3 dni w tygodniu: w poniedziałki i środy, w godzinach 11.00 – 14.00 (lek. med Czesława Pasierb), w czwartki, w godz. 11.00 – 14.00 (dr n.med Rafał Ryśkiewicz, nowy kierownik Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowej).

Zostaw odpowiedź