Chodniki, trawniki, miejsca zabronione – tam parkują kierowcy w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Chodniki, trawniki, miejsca zabronione – tam parkują kierowcy w Tarnobrzegu [zdjęcia]

11
1 z 8

Straż Miejska w Tarnobrzegu udostępniła zdjęcia pojazdów, które pozostawione zostały w miejscach do tego nie przeznaczonych. Nie brakuje samochodów na chodnikach, parkingach czy też tam, gdzie przepisy tego zabraniają.

Fot. Straż Miejska w Tarnobrzegu

1 z 8
Udostępnij

11 komentarzy

 1. Nie rozumiem po co ten artykuł? Komuś przeszkadzają auta w miejscach gdzie spokojnie można je ominąć, jak np w centrum Serbinowa, tam auta stoją ,ale można obok nich przejść i komu to przeszkadza? Problem z autami jest zupełnie gdzie indziej, przykładowo Ulica Dekutowskiego, Moniuszki,Słowackiego ,Wianek, Skalna Góra, tam auta parkują na chodnikach, ale przejść się nie da, jest tak wąsko. I dlaczego redakcja nie zajmuje się tym, tylko uczepili się trawników, pewnie ze względu na walory estetyczne. Ludzie masowo kupują auta ,prowadzą siedzący tryb życia, bo tak wygodniej, a potem zdziwienie skąd te różne choroby. Ale cóż.

  • To nie redakcja TN ustanawia przepisy. One są zawarte w kodeksach. Na trawie nie wolno parkować bo jest zapis w kodeksie wykroczeń. A dla pieszego na chodniku musi być 1,5 metra (kodeks drogowy).

 2. Przynajmniej 8 z 14 zdjęć jest zrobione na ul dąbrowskiej, gdzie ilość miejsc parkingowych na tak duże blokowisko jest zwykła porażka, gdzie oni wg. Was mają parkować tw auta skoro zwyczajnie miejsc parkingowych brak!?

 3. za dużo parkingów w Tarnobrzegu to raz ,a dwa,to też za mało w jednej rodzinie aut ,bo co to jest na 3-4 auta ,na 4 osobowa rodzinę… ludziska zacznijcie myśleć, bo to nie boli

 4. Samochody staja tylem do okien na chodnikach a straz miejska nie reaguje. Teraz mamy nowe chodniki, czy dalej beda wjezdzac i na nowe posiane trawniki. Prosze o zareagowanie. Mieszkanka Serbinowa

 5. piechota morska na

  Wniosek z tego taki, że albo nie znają przepisów albo świadomie je lekceważą. W Kodeksie Drogowym jest zapisane ile ma wynosić szerokość chodnika dla pieszego. W Kodeksie Wykroczeń jest napisane , że jest zakaz parkowania samochodów na trawnikach. Po mandaciku aż odpowiednia ilość punktów się uzbiera i na egzamin.

  • piechota morska na

   Druga strona medalu: brak parkingów. Pora zacząć myśleć o piętrowych. Kiedy nastąpił bum na samochody po 1990 roku okazało się, że Tarnobrzeg ma zbyt ciasną zabudowę.

 6. poczekamy, aż będą płatne wszystkie miejsca w Tarnobrzegu. Dopiero wtedy będą parkować gdzie tylko można, a jak będą burzyć Dzikowiak i będzie budowa i nie będzie tam miejsca do parkowania to się zacznie.

 7. Nie ma kto ich karać to kierowcy stawiają samochody gdzie chca Mnóstwo jest tak zaparkowanych samochodów