reklama
Ciekawe spotkanie w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Na temat pola bitwy pod Wagram - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Ciekawe spotkanie w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Na temat pola bitwy pod Wagram

0

Odkryć dokonanych podczas badań archeologicznych pola bitwy pod austriackim Wagram dotyczyć będzie spotkanie naukowe, jakie we wtorek, 25 sierpnia odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Prelekcję wygłosi archeolog Sławomir Konik.

Spotkanie „Guzki, kule, groby. Archeologiczne  badania pola bitwy – Wagram” odbędzie się na dziedzińcu Zamku Królewskiego o godzinie 18. Wstęp jest wolny.

Zobacz także:
– Wielki korek na obwodnicy Sandomierza!
– Rozpoczął się kiermasz na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu [zdjęcia]
– Tarnobrzeg „otwiera się” na Wisłę [zdjęcia]

Bitwa pod Wagram (5–6 lipca 1809) była jedną z największych konfrontacji militarnych wojen napoleońskich i pozostaje największym starciem, które wydarzyło się na dzisiejszym terytorium Austrii. W trakcie ratowniczych badań archeologicznych odnaleziono zabytki i obiekty archeologiczne mające bezpośredni związek z tym wydarzeniem. Należą do nich artefakty odnalezione w humusie za pomocą wykrywaczy metali, pozostałości jam zajmowanych przez żołnierzy austriackich bezpośrednio przed bitwą oraz groby żołnierzy poległych w trakcie walk. Znaczna liczba i różnorodność zabytków ruchomych oraz obiektów archeologicznych tworzy ciekawy kompleks do badań nad okresem napoleońskim.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.