Co się będzie działo w weekend? Zapowiedzi - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Co się będzie działo w weekend? Zapowiedzi

0

Poniżej publikujemy listę wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższy weekend w naszym regionie.

Dożynki, dożynki
STASZÓW. Święto chleba odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia. W sobotę impreza w parku rekreacyjnym Zalew nad Czarną rozpocznie się o godz. 15. Na scenie tego dnia wystąpią kolejno: Kapela Janicek, grupa Lachersi, a o godz. 20.30 gwiazda wieczoru – Sławomir. W programie również: loteria fantowa „Dobry Los”, pokaz starodawnych rzemiosł w formie interaktywnej wioski ludowej, stoiska zakładów piekarniczych i kół gospodyń wiejskich. 28 sierpnia o godz. 12.15 w Sanktuarium św. Jana Pawła II odprawiona zostanie msza dziękczynna za plony. O 13.30 w parku Zalew nad Czarną rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Później na scenie wystąpią: Zespół Ludowy z Mokrej, Zespół „Ziemia Szydłowska” oraz formacja Gregorianie.

SAMBORZEC. Samborzec będzie w tym roku gospodarzem Dożynek Powiatu Sandomierskiego. Odbędą się one w niedzielę, 28 sierpnia. O godz. 14 odprawiona zostanie msza dziękczynna w kościele parafialnym. Część oficjalna święta rozpocznie się o godz. 15.30 na placu za Urzędem Gminy. O godz. 18 wystartuje cykl występów artystycznych. Na scenie zagrają kolejno: Jare Żytko, Gorzyczany, a o godz. 20 grupa Łzy. Po niej zaprezentuje się kolejna gwiazda imprezy – Long & Junior.

LIPNIK. 27 sierpnia na placu przy amfiteatrze odbędzie się gminne święto plonów. Rozpocznie je o godz. 15 polowa msza święta. O godz. 17 wystartuje blok artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury. O 18 zaplanowana jest pierwsza część zabawy tanecznej z zespołem Galeria. O 21 zagra gwiazda wieczoru – grupa Imperium, a po jej występie do tańca ponownie zaprosi zespół Galeria.

OŻARÓW. Gminne dożynki odbędą się w tym roku 28 sierpnia w Lasocinie. Imprezę rozpocznie o godz. 13 dziękczynna msza za plony. Po części obrzędowej na scenie wystąpią formacje artystyczne z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, a następnie zespoły śpiewacze: Sobowiacy, „Żar Ożarowa”, KGW Wyszmontów oraz Klub Seniora Lasocin. O godz. 18.30 zagra MeGustar, a o 20 Dawid Narożny.

Festiwal Muzyka w Sandomierzu
SANDOMIERZ. Trwa XXXI Festiwal Muzyka w Sandomierzu. W jego ramach 25 sierpnia na dziedzińcu Zamku Królewskiego wystąpi Ania Karwan, 26 sierpnia zespół Raz Dwa Trzy, a 27 sierpnia Nat Osborn Band. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20. Bilety na Anię Karwan i Raz Dwa Trzy kosztują 50 zł w przedsprzedaży i 70 w dniu koncertu. Na Nat Osborn band odpowiednio – 30 i 50 zł.

Rocznica porozumień sierpniowych
SANDOMIERZ. 31 sierpnia odbędą się obchody upamiętniające 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. O 17.30 w bazylice katedralnej odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny, a następnie uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod pomnikiem „Płomienia Nadziei”.

Dni Seniora
TARNOBRZEG. W dniach 26-27 sierpnia na placu Bartosza Głowackiego będą się odbywać Tarnobrzeskie Dni Seniora. W piątek impreza zainaugurowana zostanie o godz. 16. Pół godziny później w TCS otwarta zostanie wystawa malarstwa Trini Marcos. W programie imprezy są również: turniej szachowy, warsztaty artystyczne, a także występy artystyczne – zespołu Ocicanki i Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. 27 sierpnia impreza startuje o godz. 14. Chętni będą mogli uczestniczyć w marszobiegu, pokazie mody, a także wspólnym śpiewaniu piosenki „Bo Tarnobrzeg, to jednak Tarnobrzeg”. O 18.30 odbędzie się III Potańcówka Tarnobrzeska.

Wieczory czwartkowe
TARNOBRZEG. 25 sierpnia o godz. 17.30 w Zamku Tarnowskich odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Czwartkowe wieczory zamkowe”. Jego tytuł to „Stanisław Marczak-Oborski – historyk teatru polskiego”. Spotkanie poprowadzi Beata Kotasiak-Wójcik. Wstęp wolny.

Granie przy fontannie
STALOWA WOLA. 26 sierpnia o godz. 20 odbędzie się kolejny z cyklu koncertów „Dobre granie przy fontannie”. Na tarasie MDK wystąpi ŁJK czyli Mateusz Łojek, stalowowolski raper, producent i autor tekstów. Wstęp wolny.

Zakończenie wakacji
NISKO. 28 sierpnia nad Zalewem Podwolina odbędzie się festyn „Pożegnanie wakacji”. Od godziny 12 do 20 zwiedzać będzie można obóz wczesnośredniowieczny grupy najemnej „Kobuz”. W strefie aktywności w samo południe rozgrywane będą mistrzostwa Niska w siłowaniu na rękę. O godz. 17 rozpoczną się występy artystyczne. Zagrają kolejno: Dj Bies, Orkiestra na Dużym Rowerze, Fiesta Amigos i Ex Maanam.

Dzień Energetyka
POŁANIEC. 27 sierpnia na Stadionie Miejskim odbędzie się Dzień Energetyka. W programie imprezy, która rozpocznie się o godz.15, przewidziano wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak: turnieje i gry sportowe, konkursy plastyczne, dmuchańce i trampoliny, kącik zabaw dla najmłodszych, malowanie twarzy i włosów oraz kącik baniek mydlanych. Na scenie wystąpią: zespół Sidu z CKiSz w Połańcu, Summer Voice z hitami zespołu Abba, a także zespół Babylon, wykonujący utwory grupy Boney M. O godz. 19 zagra Vito Bambino, a o 20.30 formacja Lemon, która w tym roku świętuje swoje 10-lecie. Na godz. 22 zaplanowany został pokaz laserowy.

Karpacki Wyścig Kurierów
BARANÓW SANDOMIERSKI. 27 sierpnia

ulicami Baranowa przejadą uczestnicy Karpackie-
go Wyścigu Kurierów. Start sobotniego odcinka

wyścigu przewidziany jest o godz. 12 przy Zamku
w Baranowie, a fi nisz o godz. 15 na Rynku miasta.
Game Zone w VIVO!
STALOWA WOLA. W Galerii VIVO! trwa

wielkie święto miłośników gamerskich rozgry-
wek. W ramach wydarzenia w centrum handlo-
wym zaaranżowane zostały profesjonalne strefy

gamingowe, w których rozegrany zostanie m.in.
amatorski Turniej FIFA 2022. W strefi e Gaming
PC Free w Play znajduje się 12 nowoczesnych
stanowisk z oświetleniem RGB i najnowszymi
grami. W strefi e Retro miłośnicy klasyki zagrają
na konsolach Atari, Nintendo czy Sega. Z kolei
w strefi e Gier Arcade znaleźć można 4 automaty
do kultowych gier, takich jak Pac-Man, Street
Fighter oraz Donkey Kong. Natomiast ci, którzy

zamiast krzeseł gamingowych wolą miękkie podu-
chy powinni udać się do strefy Nintendo Switch.

Nie zabraknie również strefy Konsolowej z 5 po-
dwójnymi stanowiskami do rozgrywania Turnie-
jów FIFA 22. W sobotę, 27 sierpnia, w VIVO!

Stalowa Wola pojawi się znany youtuber Karolek,

natomiast dzień później, 28 sierpnia, DeeJayPal-
laside. Fani będą mieli niepowtarzalną okazję, aby

porozmawiać ze swoimi idolami i zrobić pamiąt-
kowe zdjęcie. Strefy gamingowe czynne są do 29

sierpnia w godzinach 10-21.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.