reklama
reklama
Co się będzie działo w weekend? [zapowiedzi] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Co się będzie działo w weekend? [zapowiedzi]

2

Przed nami długi weekend. Zebraliśmy dla was informacje o tym, gdzie będą miały miejsce dożynki lub inne ciekawe imprezy. Zobaczcie.

Miejskie dożynki
TARNOBRZEG. W najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, odbędą się dożynki miejskie w Tarnobrzegu. Organizatorem wydarzenia są urząd miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dożynki odbędą się na Terenach Zielonych przed Zamkiem Dzikowskim. Rozpoczną się o godz. 14 uroczystą Mszą Świętą. Później zaplanowano m.in. prezentację tarnobrzeskich osiedli, występy i zabawę taneczną.

SANDOMIERZ. Sandomierskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają do udziału w Dożynkach Miejskich 2022, które odbędą się 15 sierpnia na placu przy przepompowni w Nadbrzeziu. Dożynkowa msza święta zostanie odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski o godz. 10.30. Oficjalne rozpoczęcie festynu zaplanowano na godz. 17. Na początek na scenie zaprezentuje się Zespół Tańca Ludowego ,,Sędomir”, a po nim podopieczni Sandomierskiego Studia Piosenki oraz uczniowie z SP3. Od godz. 20 do 24 na taneczną zabawę zaprasza zespół Hit. Ponadto w programie wydarzenia konkursy i atrakcje dla dzieci (bezpłatne dmuchańce, animacje, konkursy, gry i zabawy sportowe, prezentacja pojazdów i sprzętu policji, straży pożarnej, wojska) oraz zaplecze gastronomiczne.

Święto plonów i stulecie OSP
ŁONIÓW. Tegoroczne Dożynki Gminne w Łoniowie połączone będą z obchodami jubileuszu 100-lecia istnienia miejscowej jednostki OSP. 14 sierpnia o godz. 13.30 uczestnicy korowodu dożynkowego spotkają się na placu obok Urzędu Gminy i przejdą do kościoła św. Mikołaja, gdzie o godz. 14 zostanie odprawiona msza święta. Po niej korowód przejdzie na plac przed sceną plenerową GOK. Po oficjalnej części uroczystości i złożeniu kwiatów pod pomnikiem poległych żołnierzy AK, biorących udział w akcji „Burza”, nastąpi uroczyste otwarcie festynu. Na początek zaplanowano okolicznościowy koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Męciny, prezentację sołeckich wieńców dożynkowych oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na najpiękniejszy przydomowy ogródek. O godz. 18 biesiadę dożynkową poprowadzi zespół Pozytywnie Nakręceni, a o 20.30 wystąpi zespół Ciupaga. Na 21.45 zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a po nim zabawę taneczną pod gwiazdami z didżejem. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka do puszek oraz kiermasz lokalnych pyszności, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację chorego na SMA Bartosza Jędrasika.

Podziękują za plony
SKOPANIE. W niedzielę, 14 sierpnia, w Skopaniu odbędą się dożynki gminy Baranów Sandomierski. O godz. 11.15 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego z osiedlowego parku do kościoła parafialnego. Po mszy świętej i powitaniu gości w skopańskim parku osiedlowym o godz. 14 wystąpią mażoretki Diament Chmielów. Po ich występie odbędzie się ceremonia dzielenia chlebem, wręczenie statuetki Zasłużony dla Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, prezentacja grup sołeckich, rozstrzygnięcie konkursów Ciast-
ko z Rodowodem i Bitwa Regionów. O godz. 19 sceną zawładnie zespół Ego, a o 20 zabawę
taneczną poprowadzi zespół Buenos.

Charytatywny zlot
TRZEŚŃ. Ekipa Nocnej Jazdy Grębów wraz z sołectwem Trześń zapraszają 13 sierpnia na Charytatywny Wakacyjny Zlot dla Gai Grzegorczyk, który odbędzie się za remizą OSP Trześń. W programie m.in. pokaz samochodów tuningowanych, motocykli starych i nowych, a także konkursy – na przykład na najszybszą
zmianę koła czy najgłośniejszy wydech.

Jagodowa niedziela
ZABRNIE. 14 sierpnia na placu przy Domu Ludowym w Zabrniu odbędzie się impreza pod nazwą Jagodowa Niedziela. W programie, który rozpocznie się o godz. 15 przewidziano występ zespołu Wydrzowianie, Akademii Seniora ze Stalów oraz Akademii Seniora i zespołu Jagoda z Zabrnia. Zaprezentuje się również teatr ognia „Utopia” z Zamościa. Dla dzieci darmowa zjeżdżalnia, zabawy, konkursy i malowanie twarzy, a także pokazy policji.

Huczne święto miasta
OLEŚNICA. W niedzielę, 14 sierpnia, Oleśnica obchodziła będzie swoje święto. Impreza wystartuje o godz. 16
programem dla najmłodszych. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 17. Po nim na scenie pojawi się zespół Oleśniczanki. O 18 odbędzie się Biesiada Sarmacka, a o 19 wystąpi finalista The Voice of Poland Michał Steciak. O 20 gorące rytmy latynoamerykańskie zaprezentuje grupa Lolek Sarmaci, zaś o 21 sceną zawładnie gwiazda wieczoru, zespół Milano. Po koncercie zaplanowano zabawę pod gwiazdami z didżejem, która potrwa do północy. Imprezie towarzyszyć będą wesołe miasteczko, gastronomia, piwny ogródek oraz grill. Działał będzie również punk Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Odpust klasztorny w Pustelni Złotego Lasu
RYTWIANY. W Pustelni Złotego Lasu w niedzielę i poniedziałek odbędą się uroczystości związane z odpustem klasztornym. W niedzielę o godz. 15 wydarzenie rozpocznie się koncertem dla Ukrainy. Wystąpi Elena Rutkowska „Dumka Ukraińska”. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Ukrainie. W poniedziałek, 15 sierpnia, o godz.. 11.30 odbędzie się uroczysta msza odpustowa pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego. Po sumie, przez całe popołudnie będzie można posłuchać koncertu Kapeli „Od Połańca” oraz Hetmańskich Sarmatów z Zamościa.

 

2 komentarze