Co warto wiedzieć decydując się na zakup nieruchomości? - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Co warto wiedzieć decydując się na zakup nieruchomości?

0

Wybór związany z zakupem nieruchomości – mieszkania lub domu, to zawsze bardzo poważna decyzja. Tak jak ważny jest rodzaj nieruchomości, także istotna jest jej lokalizacja. Część z nas dokona zakupu za gotówkę, zdecydowana większość zapewne będzie się musiała wspomóc kredytem hipotecznym.

1. Mieszkanie czy dom?

2. Mieszkanie na sprzedaż

3. Trzypokojowe mieszkanie czy dwupokojowe mieszkanie wybrać?

4. 1 – pokojowe mieszkanie – kawalerka?

Mieszkanie czy dom?

Co wybrać – przytulne mieszkanie, a może dom na sprzedaż? Każde wyjście ma swoje zalety i wady, musimy się przede wszystkim zastanowić, czym bylibyśmy zainteresowani, co jest dla nas ważne? Posiadanie własnego domu to z pewnością większa niezależność oraz przestrzeń. W zależności od okolicy w jakiej zamieszkamy, możemy liczyć na komfort i spokój. Ogród pozwoli nam mile spędzać wolny czas, będziemy mogli zorganizować grilla, czy wykąpać się we własnym basenie. Oprócz podatku od nieruchomości, który nakładany jest przez miasta i gminy, będziemy opłacać media w takiej ilości, jaką zużyjemy. Musimy się jednak liczyć z obowiązkami związanymi z pielęgnacją ogrodu, oraz z wydatkami, kiedy coś nam się zepsuje w domu. Tu także trzeba się zastanowić, czy kupujemy dom gotowy, czy będziemy go samodzielnie budować. Przy budowie domu warto użyć kontenery na budowę, które mogą być znakomitym zapleczem technicznym.

Mieszkanie na sprzedaż

Dla odmiany obejrzyjmy ofertę – mieszkania na sprzedaż Warszawa na stronie mieszkanie.pl. Jakie zalety znajdziemy na przykład w posiadaniu mieszkania Warszawa o wysokim standardzie? Zakup mieszkania w nowym budynku mieszkalnym na wiele lat pozwoli nam na spokojne życie bez dodatkowych wydatków i remontu. Wszystko będzie nowe i świeże, będziemy więc jedynie opłacać czynsz oraz wszystkie bieżące opłaty. Wybór apartamentu na wysokim piętrze w nowoczesnym apartamentowcu Cosmopolitan, położonym w centrum miasta da nam dostęp do sklepów, aptek, kin, muzeów, a widok z panoramicznych okien będzie zapierał dech w piersiach. Nie będziemy posiadali ogródka, ale wokół nas będzie sporo dobrze zagospodarowanych terenów zielonych, gdzie będziemy mogli wyprowadzić naszego czworonożnego przyjaciela lub gdzie uda nam się prowadzić aktywność fizyczną. Czy zamieszkamy w budynku położonym na nowoczesnym osiedlu Nowa Marina czy będzie to elegancki apartament, życie w takim mieście jak Warszawa posiada dużo łatwiejszy dostęp, szczególnie mieszkając w doskonałej lokalizacji w samym sercu Warszawy. Bywa, że nie stać nas na piękne mieszkanie w warszawskiej Białołęce położone na 5 piętrze sześciopiętrowego budynku, musimy więc wybrać mieszkanie w przedwojennej kamienicy do generalnego remontu. Zyskujemy jednak niepowtarzalny klimat mieszkania w samym Śródmieściu Warszawy.

Trzypokojowe mieszkanie czy dwupokojowe mieszkanie wybrać?

Chyba najbardziej optymalnym wyborem są mieszkania o łącznej powierzchni około 60-70 metrów kwadratowych, najczęściej trzypokojowe. Korzystając z wyszukiwarki rynku nieruchomości w Warszawie, patrząc na skład mieszkania łatwiej będzie nam podjąć decyzję, czy kupić dwu lub trzypokojowe mieszkanie oraz czy powinno posiadać kuchnię przynależną do salonu, czy też oddzielna kuchnia sprawdzi się w naszym przypadku lepiej.

1 – pokojowe mieszkanie – kawalerka?

Rynek nieruchomości oferuje również kawalerki z aneksem kuchennym, dla osób samotnych nie posiadających jeszcze rodziny lub dla bezdzietnych małżeństw, które jeszcze nie zdecydowały w jakim miejscu chciałyby spędzić kolejne lata swojego życia. Kawalerka wcale nie musi być maleńkim mieszkaniem. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na bardzo wygodne i komfortowe życie. Mieszkania znajdują się na strzeżonym osiedlu, gdzie ma się również możliwość wykupienia miejsca w garażu podziemnym.

Czy to będzie nieruchomość w miasteczku Wilanów, bądź Praga Południe, znajdziemy sporo ofert wygodnych mieszkań. Ich świetna lokalizacja ułatwi nam życie na co dzień. Warto wybierać mieszkanie w skomunikowanej okolicy, tak by móc bez problemu dojechać w każde możliwe miejsce Warszawy. Mieszkanie do wynajęcia generuje spore koszty, które możemy przeznaczyć choćby na ratę kredytu.

Materiał zewnętrzny

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.