Coraz więcej atrakcji

0

Rusza kolejny sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Będzie kilka nowości – głównie dla amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu. Początek boomu inwestycyjnego, który ma diametralnie zmienić wygląd okolic akwenu, przewiduje się jednak dopiero na przyszły rok.

W tym roku plaża będzie o 800 metrów dłuższa niż przed rokiem. Będzie mieć 3,2 kilometra i rozciągać się od kanału, którym woda  wypływa  z  jeziora  aż  do  bazy  nurkowej.  Nowością  będzie  więc  możliwość kąpieli na odcinku od kanału do oddanej niedawno  do  użytku  stanicy  wodniackiej, a więc w miejscu, gdzie brzeg jeziora skręca w stronę osiedla Miechocin.

Wyznaczone  zostaną  dwa  miejsca  do kąpieli,  na  terenie  których  nad  bezpieczeństwem  czuwać  będą  ratownicy.  Każde z nich będzie mieć długość 100 metrów i  głębokość  do  4  metrów.  W  ich  pobliżu –  na  terenach  trawiastych  –  zostaną  wyznaczone miejsca, w których będzie można grillować. Na plaży rozsypano dodatkowe cztery tysiące metrów sześciennych piasku! W okolicy akwenu wycięto 135 starych topoli, a w zamian przy plaży posadzono 100 drzewek,  które  w  przyszłości  mają  pełnić funkcję naturalnych parasoli, chroniących plażowiczów  przed  słońcem.  Przy  Wisłostradzie w najbliższych tygodniach pojawią się dwie kolejne sztuczne palmy.

Jak już informowaliśmy, w okolicach wyspy pojawi się najdłuższa w Polsce „Tyrolka” – zjazd linowy o długości 520 metrów. Dzięki  różnicy  poziomów  zamocowania liny, która wyniesie aż 20 metrów, zjeżdżając  będzie  można  osiągnąć  prędkość  nawet 60 kilometrów na godzinę. Nieopodal wyznaczono  także  miejsce  do  bloobingu, czyli skoków do wody po odbiciu się z wielkiej,  wypełnionej  powietrzem  poduszki.

Nad  jeziorem  w  końcu  pojawią  się  stojaki  na  rowery,  o  które  co  roku  upominali się nasi czytelnicy. Pojawią się także dwie przebieralnie. W okolicach plaży zamontowane zostaną kolejne kamery internetowe. W sumie będzie ich sześć. Na terenie plaży będzie można korzystać z bezprzewodowego internetu. W tym sezonie po raz pierwszy działać będzie  profesjonalna  stanica  wodniacka, którą zarządza Jacht Klub „Kotwica”. Przy plaży rozlokowanych zostanie sześć punktów gastronomicznych, siódmy działać będzie w stanicy wodniackiej, a ósmy w okolicy „Tyrolki”. Podobnie jak w poprzednich latach nad jezioro będzie można dojechać autobusami komunikacji miejskiej – linii numer 6, od 1 lipca do 31 sierpnia.

Zmieni się nieco organizacja ruchu nad jeziorem.  Na  jego  teren  będzie  można wjechać nie tylko zjeżdżając z Wisłostrady w miejscu, gdzie ustawione są palmy, ale  także  kilkaset  metrów  dalej  (jadąc w  stronę  Baranowa  Sandomierskiego). Uruchomienie drugiego wjazdu ma pomóc w rozładowaniu kolejek samochodów, które w najbardziej upalne dni ustawiały się na Wisłostradzie. To nie jedyna ważna dla kierowców  zmiana.  Wjeżdżając  na  teren akwenu pierwszym wjazdem, wzdłuż plaży będzie można pojechać jedynie w stronę stanicy  wodniackiej,  a  więc  w  kierunku miasta. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.