reklama
Cudzoziemiec chciał dać policjantom łapówkę - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Cudzoziemiec chciał dać policjantom łapówkę

0

Policjanci zatrzymali 48-letniego cudzoziemca, który w zamian za odstąpienie od zatrzymania dowodu rejestracyjnego, chciał wręczyć łapówkę. Za próbę przekupienia policjantów grozi mu 10 lat więzienia.

W niedzielę w Stalowej Woli na ulicy Podskarpowej tuż po godz. 16 policjanci z wydziału ruchu drogowego stalowowolskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault. Kierowca pojazdu poruszał się z prędkością 115 km/h, a dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosiła 70 km/h. Po wylegitymowaniu funkcjonariusze ustalili, że autem jechał 48-letni obywatel Rumunii, czasowo przebywający w Polsce. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili w dowodzie rejestracyjnym brak aktualnego wpisu o przeprowadzonym badaniu technicznym. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że zatrzymają dowód rejestracyjny za pokwitowaniem. Wówczas 48-latek jednemu z policjantów położył na kolanach banknot o nominale 200 złotych mówiąc, żeby wziął pieniądze i oddał dowód.

Policjanci zatrzymali 48-latka i zabezpieczyli banknot. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Na poczet przyszłych zobowiązań policjanci zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze w kwocie 2500 złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Źródło: Policja Stalowa Wola

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.