reklama
Ćwiczą pod kierunkiem trenerów z Borussi Dortmund. W Sandomierzu rozpoczął się obóz piłkarski dla dzieci - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Ćwiczą pod kierunkiem trenerów z Borussi Dortmund. W Sandomierzu rozpoczął się obóz piłkarski dla dzieci

0

Młodzi miłośnicy piłki nożnej szlifują swoje umiejętności w Sandomierzu pod kierunkiem trenerów Borussii Dortmund. Dzisiaj rozpoczął  się w tym mieście obóz zorganizowany przez  Akademię BVB imienia Łukasza Piszczka.

Na sandomierskim stadionie treningi rozpoczęło 80 dzieci w wieku od sześciu do 14 lat, podzielonych na pięć grup. Każdy z młodych miłośników piłki ubrany jest w żółto-czarną koszulkę z emblematami niemieckiego klubu.

Jest to obóz sportowo-edukacyjny. Codziennie  będą się odbywać dwa treningi, prowadzone przez osoby, które przyjechały z Dortmundu. Zajęcia oparte są na sprawdzonej i przynoszącej znakomite efekty koncepcji Centrum Szkolenia Młodzieży Borussii Dortmund. My, jako organizatorzy, zrobimy wszystko, aby te dni kojarzyły się dzieciom z radością i uśmiechem oraz z niezliczoną liczbą strzelonych bramek – powiedział Michał Zioło, dyrektor Akademii BVB imienia Łukasza Piszczka.

Rady pedagogiczne poszczególnych sandomierskich szkół wytypowały po dwoje uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach nieodpłatnie. Na takich samych zasadach w zajęciach bierze udział dwoje wychowanków domu dziecka w Łoniowie. Ponadto koszt jednego miejsca pokryła Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej.

Cieszę się ogromnie, iż zostaliśmy wyróżnieni tym, że do Sandomierza przyjechali trenerzy jednego z najlepszych klubów na świecie, aby szkolić piłkarsko nasze dzieciaki. Na co dzień mogą one trenować w MUKS „Wisła Sandomierz”. Skupia on obecnie setkę młodych adeptów piłki nożnej. Jednak takie dodatkowe zajęcia to sama radość – podkreślił burmistrz Marcin Marzec.

Zajęcia potrwają do najbliższego piątku. Sandomierz jest pierwszym miastem w województwie świętokrzyskim, w którym odbywają się zajęcia fundacji Łukasza Piszczka.

Zostaw odpowiedź