Ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji na poligonie w Nowej Dębie. Obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji na poligonie w Nowej Dębie. Obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu

0

W dniach 1-31 października na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba w miejscowości Nowa Dęba i Lipa obywać się będą ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji. Komendant OSPWL apeluje, by bezwzględnie przestrzegać zakazu wstępu na teren poligonu.

Przez cały październik na terenie OSPWL prowadzone będą szkolenia i strzelania z użyciem ostrej amunicji. Ćwiczenia mają się odbywać zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, również w czasie dni wolnych i świątecznych. Z uwagi na powiązane z nimi niebezpieczeństwo, w tym okresie szczególnie należy przestrzegać zakazu wstępu na teren ośrodka przez osoby cywilne i nieupoważnione.

Zobacz także:
Radni za powstaniem w Tarnobrzegu kasyna

Komendant OSPWL podkreśla, że w poprzednich latach nieuzasadnione wejście na teren ćwiczeniowy było przyczyną wielu tragedii. W związku z licznymi naruszeniami zasad teren poligonu jest stale patrolowany przez Żandarmerię Wojskową. Przed wejściem na teren ośrodka, a także przed wjazdem na drogi poligonowe znajdują się tablice ostrzegawcze oraz szlabany. Niezastosowanie się do nich może skutkować karami administracyjnymi, w tym także finansowymi. Apeluje się o zachowanie rozsądku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.