Czas na golfa

0

Na terenie zespołu zamkowo-parkowego w Baranowie Sandomierskim otwarto Zamkową Akademię Golfa! Pomysł stworzenia tutaj pola golfowego powstał pięć lat temu. – Prowadzimy działalność hotelową, gastronomiczną i konferencyjną.  Szukaliśmy  jakiegoś  uzupełniania  tej  oferty.  Mieliśmy odpowiedni teren i po obserwacji rynku doszliśmy do wniosku, że gra w golfa zaczyna być coraz modniejsza.

Zaczęliśmy zgłębiać ten temat, a w międzyczasie pojawiła się możliwość dofinansowania z funduszy unijnych inwestycji prowadzonych w obiektach zabytkowych i tematów rekreacyjno-sportowych. W ramach naszego projektu stworzyliśmy Akademię Golfa i zrekonstruowaliśmy murki bastionowe wokół zamku – mówi Kazimierz Idzik, dyrektor tutejszego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza Zespołem Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim.

Całość  kosztowała  ponad  6  milionów  złotych,  z  czego  na samą Akademię Golfa wydano 3,7 miliona (prawie milion to pieniądze unijne). W zamkowym parku znajduje się strzelnica golfowa o długości 150 metrów (na dziesięć stanowisk) oraz pole z czterema dołkami o długości od 90 do 140 metrów. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.