Czy nad Jeziorem Tarnobrzeskim można rozpalić grilla? - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Czy nad Jeziorem Tarnobrzeskim można rozpalić grilla?

2

By jeszcze bardziej umilić sobie pobyt nad jeziorem plażowicze przywożą ze sobą grilla. Jednak faktem, iż nie wszędzie można go rozpalić, zaskakują ich ratownicy patrolujący tereny tarnobrzeskiego akwenu. Interwencji w tej sprawie było już wiele, jednak warto dowiedzieć się, w jakich miejscach jest to dozwolone, a w jakich nie. 

Tego roku mieszkańcy miasta oraz turyści tłumnie zjeżdżają nad tarnobrzeski akwen, by spędzić miło czas. To też wiąże się z nieuniknioną potrzebą posilenia się, a cóż lepszego jest niż plażowanie połączone z grillowaniem? Zanim jednak zaczniemy rozpalać grilla, należy zastanowić się, czy taki proceder nie będzie zakłócał porządku, a miejsce, w którym lokujemy palenisko nie zagraża innym.

Nie korzystamy z grilli w pasie piaszczystym na plaży. Po pierwsze ulatniający się z nich dym niejednokrotnie uprzykrza życie wszystkim, którzy znajdują się wokół  – mówił „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu Jerzy Dusak, ratownik dyżurny Jeziora Tarnobrzeskiego. J. Dusak dodaje również, że w przeszłości zdarzały się niebezpieczne przypadki poparzeń, do których doprowadziła nieuwaga grillujących plażowiczów. – Dwa lata temu miała miejsce sytuacja, kiedy mężczyzna rozpalił grilla na plaży. Po zwróceniu mu uwagi, że nie jest to odpowiednie miejsce, pan stwierdził, że grill jest jednorazowy i zaraz kończą. W chwili jego nieuwagi znienacka na rozżarzone palenisko wbiegły dzieci, kiełbaski wysypały się, podobnie jak i rozżarzony węgiel, który wtopił się w nogę jednej z dziewczynek – opowiada ratownik dyżurny – Apeluję, żeby jednak takich rzeczy nie robić. 

Zobacz także: 
– #TygodnikPyta – Jezioro Tarnobrzeskie po rewitalizacji. Jaka jest opinia turystów? [wideo]

 

Gdzie nad Jeziorem Tarnobrzeskim można rozpalić grilla?

By z niego skorzystać zalecane jest udanie się za pas asfaltowy z daleka od ruchliwej plaży i najbliższego jej pasa zieleni, po którym poruszają się ludzie. Można także zorientować się, w jakich miejscach znajdują się specjalnie wyznaczone do tego grillowiska, gdzie można zakupić smażoną kiełbaskę prosto z ognia, bez potrzeby rozpalania własnego paleniska.

 

 

2 komentarze