Czy po 24 latach Ekstraklasa wróci na Podkarpacie? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

Czy po 24 latach Ekstraklasa wróci na Podkarpacie?

0

Kibice na Podkarpaciu po 24 latach w końcu mogą doczekać się powrotu na piłkarski, ligowy szczyt. Jeśli Stal Mielec pokona w dzisiejszym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec, zapewni sobie awans do Ekstraklasy.

W sezonie 1995/1996 z I ligi (obecna nazwa to Ekstraklasa) spadły Stal Mielec oraz Siarka Tarnobrzeg. Od tego momentu, na terenie obecnego województwa podkarpackiego, nie było spotkań na najwyższym poziomie w Polsce. Klubom pozostawała gra z elitą jedynie w meczach Pucharu Polski. Spotkania chociażby z Lechem Poznań stawały się, ze względu na przeciwnika, hitami i gratką dla kibiców.

Teraz przed ogromną szansą cotygodniowych, najwyższych emocji, stoi Stal Mielec. Podopieczni Dariusza Marca na dwie kolejki przed końcem znajdują się na 2. miejscu I ligi, mając 4 punkty przewagi nad Wartą Poznań (bezpośrednim premiowane są dwie pierwsze drużyny; awans zapewniło już sobie Podbeskidzie Bielsko-Biała). By już dziś cieszyć się z awansu, mielczanie muszą w Sosnowcu pokonać Zagłębie. Jeśli tak się nie stanie, trzeba będzie zaczekać na wynik jutrzejszego spotkania Chojniczanki Chojnice z Wartą Poznań. W przypadku braku 3 punktów dla Stali i zwycięstwa Warty, o wszystkim rozstrzygnie ostatnia kolejka.

Zobacz także:
– Klimontów. Groźny wypadek w Goźlicach. Na miejsce wezwano śmigłowiec ratunkowy [zdjęcia]

– Takiego wykonania Gaszyn Challenge jeszcze nie było! [wideo]
– Wypadek na DK9 w okolicach Nowej Dęby!

Do tej pory w Ekstraklasie z Podkarpacia występowało 5 klubów: Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola, Stal Mielec, Stal Rzeszów oraz Igloopol Dębica.

Początek spotkania Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec o godz. 17:40.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.