Czym cechują się materace średnio-twarde? Kiedy należy je wybrać? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Czym cechują się materace średnio-twarde? Kiedy należy je wybrać?

0

Stopień twardości to jeden z głównych kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie właściwego materaca. Część osób dobiera twardość pod kątem własnych preferencji, aczkolwiek jest to poważny błąd, ponieważ wyznacznikiem w tej kwestii jest waga naszego ciała. W tym artykule omówimy stosowaną skalę twardości materacy i odpowiemy na pytanie, dla kogo materace średnio-twarde to gwarancja komfortowego i zdrowego snu.

O czym decyduje twardość materaca?

W pierwszej kolejności warto powiedzieć kilka słów o tym, dlaczego właściwy stopień twardości jest tak istotnym czynnikiem. Materac powinien być rusztowaniem, który stabilizuje i podpiera nasze ciało, dbając o ergonomiczne ułożenie. Za miękkie lub za twarde posłanie szybko daje o sobie znać, prowadząc do wystąpienia dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa. Długotrwale spanie na posłaniu o złej twardości wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie oraz poziom energii na co dzień.

Jak wygląda skala twardości materaców?

Większość producentów bazuje na czterostopniowej skali, w której wyróżniamy następujące modele: materace miękkie H1, materace średnio-twarde H2, materace twarde H3 oraz materace bardzo twarde H4. Do każdego z tych stopni przypisana jest rekomendowana waga ciała: H1 dla osób poniżej 60 kg, H2 dla przedziału 60-80 kg, H3 dla przedziału 80-100 kg oraz H4 dla osób ważących więcej niż 100 kg. Na podstawie tej uniwersalnej skali można bez trudu dobrać materac dostosowany do swoich potrzeb.

A zatem, materace średnio twarde, oznaczone jako H2, są odpowiednie dla osób, których waga ciała mieści się w przedziale 60-80 kg. Jeśli nasza waga ciała znajduje się na styku dwóch stopni twardości, zawsze możemy zdecydować się na materac o zmiennej twardości, w której jedna połowa jest nieco twardsza od drugiej. Do dyspozycji mamy zatem materace H1/H2 oraz H2/H3. Sprawdź wygodne materace średnio twarde na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-srednio-twarde.

Czy można zmienić twardość obecnego materaca?

Jak najbardziej, zmiana twardości bez konieczności wymiany obecnego materaca jest jak najbardziej możliwa. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładu, który zmiękczy lub utwardzi posłanie. Do zmiękczania wykorzystuje się najczęściej wkłady piankowe, z kolei przy utwardzaniu dobrze sprawdza się sztywna mata kokosowa. Innym, nieco kosztowniejszym rozwiązaniem jest zakup toppera, czyli materaca nawierzchniowego, który umieszcza się na bazowym materacu w celu zmiany jego właściwości.

Gdzie znajdziesz jakościowe i wygodne materace średnio twarde?

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrodziejstw Internetu. W sklepach online możemy znaleźć znacznie szerszy wybór produktów, a możliwość swobodnego zapoznania się z pełną ofertą zwiększa szansę na pozyskanie idealnego materaca. W sklepie Kaszmirowysen.pl dostępne są materace średnio twarde odznaczające się starannym i jakościowym wykonaniem. Co więcej, wysoka jakość idzie tu w parze z przystępną ceną. Biorąc pod uwagę pokaźne gabaryty materacy, dużym udogodnieniem przy zakupach online jest wygodna dostawa materaca pod wskazany adres.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.