D. Bożek: Chcemy chronić firmy, przedsiębiorców i pracowników

0

Podczas specjalnej wideokonferencji prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek przekazał informacje na temat sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Prezydent podziękował służbom za ich ciężką pracę w tym okresie. Przypomniał o apelach, które zostały skierowane przede wszystkim do osób starszych oraz młodych, by pozostawali w domach. Jak zaznaczył, w tym zakresie nie potrzeba było interwencji straży miejskiej, za co wyraził wdzięczność.

Dariusz Bożek podkreślił publikacje “Informator Seniora” oraz “Merkuriusz Tarnobrzeski”, w których znajdują się treści związane z tym, jak zachowywać się w przypadkach szczególnych, czy też ważne numery telefonów.

Włodarz miasta poinformował, że codziennie, o godzinie 12:00 Ochotnicze Straże Pożarne wyjeżdżają, by pomagać potrzebującym w np. zrobieniu zakupów. By taką potrzebę zakomunikować, wystarczy w bramie wywiesić biały materiał.

Tarnobrzeg chce także pomóc przedsiębiorcom. Mają oni zostać zwolnieni z płacenia czynszu na czas zawieszenia działalności. To samo ma stać się z opłatą za dzierżawę ogródków gastronomicznych. Odkładane zostają terminy płatności podatku od nieruchomości. D. Bożek podkreślił, że przedsiębiorcy mogą przesyłać na adres przedsiebiorca@um.tarnobrzeg.pl swoje uwagi w tej sprawie.

Miasto rezygnuje także z organizacji dużych imprez. Środki, które zostaną zaoszczędzone, będą przekazane na pomoc szpitalowi i służbom.

Prezydent odniósł się również do decyzji o otwarciu placu targowego czy też pracy urzędu miasta, które wywołały kontrowersje.

Pamiętajmy o tym, że dzisiaj mamy pomagać sobie. Jeżeli będziemy wzajemnie się wspierali, spokojnie przetrwamy ten trudny czas – powiedział Dariusz Bożek.

Zapis całości wideokonferencji można zobaczyć tutaj: Wideokonferencja prezydenta Tarnobrzega

Share.

Comments are closed.