reklama
Debaty z działaczami, wolontariuszami i koncert Sviatyja. W Tarnobrzegu odbyła się I Powiatowa Gala Wolontariatu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Debaty z działaczami, wolontariuszami i koncert Sviatyja. W Tarnobrzegu odbyła się I Powiatowa Gala Wolontariatu [zdjęcia]

1

W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się I Powiatowa Gala Wolontariatu. W ramach wydarzenia odbyły się ciekawe debaty ze społecznikami, działaczami i wolontariuszami z regionu. Galę podsumował występ zespołu Sviatyj. 

Po raz pierwszy w niedzielę, 5 grudnia, w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się Powiatowa Gala Wolontariatu. W programie wydarzenia znalazły się ciekawe rozmowy i panele dyskusyjne, a z zaproszonymi gośćmi porozmawiali Marcin Kurnik z Fundacji Q oraz Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Podczas otwierającego imprezę Warsztatu Korpusu Solidarności o swoich doświadczeniach w pracy wolontariusza i koordynacji wolontariatu opowiedział Maciej Kunysz wiceprezes Stowarzyszenia „EKOSKOP”, Bernadeta Szczypta z Radio Rzeszów i Justyna Uchańska społeczniczka i inicjatorka wielu wydarzeń w mieście.

Gośćmi debaty „Jak pomagać, by pomóc” byli zaś dominikanin Wojciech Krok, dyrektor tarnobrzeskiego Domu Dziecka Robert Chmiel, uczennica tarnobrzeskiego „Jachowicza” Aleksandra Dudek i wspomniana wcześniej społeczniczka Justyna Uchańska. Laureatkami nagrody „Napędzamy do działania” zostały Bernadetta Szczypta, Justyna Uchańska i Aleksandra Dudek.

Zobacz także: 
– Święty Mikołaj odwiedził Dom Dziecka w Skopaniu [zdjęcia]

Wydarzeniu w TDK towarzyszył świąteczny kiermasz wyjątkowych rękodzieł, wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy parafii MBND. Ręcznie robione ozdoby i pierniki świąteczne wciąż można kupić w siedzibie warsztatu przy ulicy Sandomierskiej 24 po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikiem placówki.

Muzycznym podsumowaniem gali był koncert folkowo-bluesowego zespołu Sviatyj. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Korpusu Solidarności – Programu Wspierania Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 realizowane w Narodowym Instytucie Wolności.

Zobacz galerię – 28 zdjęć

 

Jeden komentarz