Delegacja władz oświatowych z Warszawy odwiedziła Zespół Szkół w Gorzycach [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Delegacja władz oświatowych z Warszawy odwiedziła Zespół Szkół w Gorzycach [zdjęcia]

0

Dyrektorzy najlepszych warszawskich szkół technicznych odwiedzili Zespół Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach. – Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń i mamy nadzieją, że będzie początkiem owocnej współpracy – mówiła wicedyrektor Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, Katarzyna Pienkowska.

Delegaci przybyli do gorzyckiego Zespołu Szkół, aby zapoznać się z systemem kształcenia zawodowego oraz sposobem współpracy z przemysłem. Podczas spotkania poruszane były tematy związane z rozwojem nowoczesnych kierunków kształcenia z zakresu automatyki i robotyki, mechatroniki oraz nowych kierunków związanych z elektromobilnością.

– Cieszymy się, że mogliśmy poznać rozwiązania funkcjonujące w Zespole Szkół w Gorzycach związane z nowoczesnymi technologiami zwłaszcza w branży mechatronicznej – mówiła Katarzyna Pienkowska, wicedyrektor Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy. – Ta wizyta miała na celu wymianę doświadczeń i mamy nadzieję, że będzie początkiem owocnej współpracy. Zespół Szkół w Gorzycach to szkoła, w której stosuje się nowoczesne technologie w oparciu o współpracę z przemysłem – dodała Katarzyna Pienkowska.

Zobacz także: 
– W centrum Tarnobrzega stanęło walentynkowe świetlne serce!

Jak podkreśla dyrektor szkoły, Zespół Szkół w Gorzycach pod względem wyposażenia oraz organizacji pracy od dawna stanowi pewien wzorzec do naśladowania, zaś w 2018r. placówka otrzymała tytuł najlepszego  technikum w na Podkarpaciu.

W kolejnych latach władze szkoły planują rozbudowę infrastruktury placówki oraz stworzenie nowoczesnych pracowni naukowo-badawczych, z których oprócz uczniów gorzyckiej szkoły, korzystałyby wyższe uczelnie oraz zakłady pracy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.