Deszcz nie przeszkodził uczestnikom akcji sprzątania Kamionki. W wydarzeniu wzięło udział przeszło 50 osób [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Deszcz nie przeszkodził uczestnikom akcji sprzątania Kamionki. W wydarzeniu wzięło udział przeszło 50 osób [zdjęcia]

3

Przeszło 50 osób wzięło udział w niedzielnym wydarzeniu “Posprzątajmy przestrzeń wokół nas” – akcja Kamionka, której organizatorką jest Aleksandra Augustyn. Oprócz sprzątnięcia wyznaczonych tras ze śmieci i porzuconych sprzętów RTV i AGD, uczestnicy przy ognisku poruszali tematy dotyczące dobrego samopoczucia na łonie natury i jej wpływu na zdrowie człowieka. 

Przebieg inicjatywy społecznej “Posprzątajmy przestrzeń wokół nas” – akcja Kamionka, jak mówi Aleksandra Augustyn, przerósł jej własne oczekiwania. Do sprzątnięcia lasów Kamionki stawiło się niemal 50 uczestników, z których najmłodszy miał zaledwie kilka miesięcy. Podczas wydarzenia obecne były także czworonogi.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Jubileuszowy Bieg Siarkowca przyniósł wiele emocji [zdjęcia]

Uczestnicy wyposażeni w niezbędny asortyment w postaci worków, rękawiczek i map, zaraz po przegrupowaniu w siedem zespołów, ruszyli wyznaczonymi przez organizatorkę trasami. Na zbiórce stawili się przedstawiciele Schroniska dla zwierząt “U Machowiaków”, Rodacy Kamraci z Sandomierza, a także reprezentant Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Koła numer 13 w Tarnobrzegu, Stanisław Lis, który zorganizował przyczepę do wywozu zebranych śmieci, także wielkogabarytowych. Tych, jak wspomina A. Augustyn nie brakowało. – Zlikwidowaliśmy komuś miejsce wypoczynku – mówi organizatorka ze śmiechem – Napotkaliśmy kilka wysypisk wielkogabarytowych śmieci, sporo sprzętów kuchennych, opon, a nawet tylną kanapę samochodową.

Druga część wydarzenia miała miejsce w wiacie rekreacyjnej na osiedlu Miechocin. Uczestnicy przy ognisku porozmawiali o idei spotkania i dobrym samopoczuciu na łonie natury. Organizacja pogadanki była możliwa m.in. dzięki życzliwości prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych “Miechocin”, która bezpłatnie użyczyła miejsca do zorganizowania ogniska. Pomógł także Przewodniczący Rady Osiedla Miechocin, który wspólnie z prezes ROD zagwarantował prowiant.

Zobacz także: 
– Drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim oficjalnie odebrane

Kilka dni wcześniej w czwartek, 10 czerwca, w ramach wydarzenia wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu na własną rękę zebrali około 10 worków zanieczyszczeń. Podopieczni ośrodka nie szczędzili organizatorce pytań dotyczących środowiska, a także zdrowia.

Partnerem akcji, której patronował prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, byli twórcy Mobilnej Gry Miejskiej, którzy naliczyli około 25 zeskanowań kodu QR podczas akcji sprzątania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij

3 komentarze

  1. Tarnobrzeżanin na

    Inicjatywa godna uwagi, ale… gdzie było wtedy miasto Tarnobrzeg, urząd który jest za to odpowiedzialny? Zazwyczaj takie imprezy są pod patronatem prezydenta a co zrobił, aby ludzi wesprzeć?

    • Skończ waść z tymi antagonizmami! Zechce Sandomierzanin, to przyjedzie i i pomoże w uprzątnięciu terenu. Może kiedyś będzie odwrotnie, Tarnobrzeżanie pojadą do Sandomierza wesprzeć sąsiedzkie miasto. I pamiętaj, że planeta ziemia jest jedna, jaką stworzymy, taką będziemy mieć.