reklama
Diecezjalne nagrody Arbor Bona wręczone
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Diecezjalne nagrody Arbor Bona wręczone

0

Nagrody diecezji sandomierskiej Arbor Bona, czyli Dobrego Drzewa zostały wręczone w sobotę, 25 czerwca, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Wyróżnienia przyznawane są z inicjatywy biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza za działalność na rzecz rozwoju lokalnego Kościoła i popularyzację wiary.

Tegorocznym laureatom nagrody wręczali: biskup Krzysztof Nitkiewicz, biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej senior Edward Frankowski.

W kategorii „ewangelizacja” Arbor Bona otrzymała Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prowadzi ona chór dla dzieci Świętokrzyskie Bemolki. Cztery lata temu założyła również chór parafialny przy kolegiacie św. Michała. Przy szkole muzycznej działa orkiestra dęta, która uczestniczy w wydarzeniach o charakterze religijnym i patriotycznym. Wyróżnienie przyznane zostało także między innymi za zaangażowanie na rzecz organizacji Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej.

W kategorii „świadectwo życia chrześcijańskiego” – za propagowanie wartości chrześcijańskich w Związku Harcerstwa Polskiego, zaangażowanie w życie duszpasterskie i liturgiczne parafii oraz diecezji, prowadzenie parafialnego koła wolontariatu, opiekującego się obecnie uchodźcami z Ukrainy – nagrodę dostała Dorota Nieznalska, nauczycielka i komendantka szczepu ZHP „Bieszczadnicy” w Woli Rzeczyckiej.

Za „działalność charytatywno-społeczną” kapituła uhonorowała Radio Leliwa. Rozgłośnię wyróżniono za audycje religijne.

Biskup Nitkiewicz podkreślił, iż Arbor Bona jest dobrą wiadomością dla wszystkich, pokazuje bowiem, że żyjemy wśród wspaniałych, szlachetnych ludzi, dokonujących rzeczy, które służą całej społeczności. – Dzisiejsi laureaci nie zadowalają się przeciętnością ani na poziomie religijnym, ani w wymiarze międzyludzkim czy społecznym. Niech ich przykład będzie zachętą dla każdego z nas, aby dawać z siebie wszystko, jak dobre drzewo, które nie żyje dla samego siebie – mówił hierarcha.

Nagrody Arbor Bona przyznawane są od czterech lat.

Po uroczystości odprawiona została msza św. w intencji rodzin, której przewodniczył biskup Gurda. Liturgia była przedostatnią stacją w trakcie centralnych obchodów Kongresu Eucharystycznego.

fot. Diecezja Sandomierska

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.