Dni Tarnobrzega 2021 pod znakiem zapytania - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Dni Tarnobrzega 2021 pod znakiem zapytania

5

Wiele imprez w poprzednim roku odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Tegoroczne wydarzenia również stają pod znakiem zapytania. Czy możemy liczyć na to, że Dni Tarnobrzega 2021 obędą się?

W poprzednim roku większość samorządów podjęło decyzję o odwołaniu tego typu imprez. Pieniądze, które były przygotowane na organizację wydarzeń zostały przeznaczone na walkę ze Covid-19. Tak było również w Tarnobrzegu.

– Najlepsze, co możemy zrobić dla miasta i jego mieszkańców, to chronić tarnobrzeżan przed śmiercionośnym wirusem. Nie ustajemy więc we wspieraniu mieszkańców, służb i szpitala w działaniach związanych z epidemią – mówił w kwietniu ubiegłego roku prezydent Dariusz Bożek, informując o odwołaniu Dni Tarnobrzega.

Czy Dni Tarnobrzega 2021 nie odbędą się?

Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest obecnie coraz gorsza. W codziennych raportach widać wzrosty liczby zakażeń. Tylko dziś kraju potwierdzono blisko 22 tysiące nowych przypadków koronawirusa.

Koronawirus (21 marca). Raport z Tarnobrzega i pow. tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i niżańskiego

Wydaje się zatem, że organizacja imprez w tym roku będzie bardzo trudna, albo wręcz niemożliwa.

Zapytaliśmy tarnobrzeski magistrat, czy została już podjęta decyzja odnośnie Dni Tarnobrzega 2021.

W obecnej sytuacji epidemicznej ryzykownym jest planowanie takich przedsięwzięć, jak Dni Tarnobrzega i zawieranie umów z artystami. Będziemy jednak informowali na bieżąco mieszkańców za pośrednictwem mediów o tym, jakie ostatecznie zapadną decyzje odnośnie tegorocznych Dni Tarnobrzega – powiedział “Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” rzecznik Urzędu Miasta Tarnobrzega, Wojciech Lis.

Czy odbędą się Dni Tarnobrzega 2021

Udostępnij

5 komentarzy

 1. pisie tak ogarnęli walkę z zarazą i szczepieniami, ze za dwa lata nic większego się nie odbędzie

  • nie polityk na

   Za PO byłoby podobnie. Nie mieszaj polityki do imprez rozrywkowych.

 2. Tarnobrzeżanin na

  Wybijta se z głowy jakiekolwiek imprezy. Mało wam zgonów w Tarnobrzegu i okolicy, chorujących na covida?

  • TARNOBRZEŻANIN na

   Dodam: wszystkie imprezy na jedno kopyto. Czy to w Tbg-u czy poza nim.Tylko łup łup łup, tududududu. Czyli dużo hałasu o nic. Przereklamowane gwiazdy występują. Pora na emerytury. Bez Marysi tylko ostatni sylwester się odbył.