Do Koprzywnicy zjechali... poszukiwacze skarbów [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Do Koprzywnicy zjechali… poszukiwacze skarbów [zdjęcia]

0

Na poszukiwanie skarbów wyruszyli uczestnicy pikniku zorganizowanego w minioną niedzielę w Koprzywnicy. Na miłośników przeszłości czekały także wystawy pamiątek z czasów I i II wojny światowej. Było wiele innych atrakcji, również dla najmłodszych.

Na II Piknik “Wakacyjne Poszukiwanie Skarbów w Koprzywnicy” zaproszono miłośników historii i wojskowości, regionalistów oraz wszystkich tych, którzy chcieli w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie.

Na terenie przy koprzywnickim zalewie stanęły namioty z artefaktami z czasów I i II wojny światowej. Prezentowane były między innymi: karabiny, pociski, hełmy, menażki, żołnierskie mundury i nakrycia głowy. Wiele tych przedmiotów zostało wykopanych z ziemi, podczas prac polowych i akcji poszukiwawczych. – Ludzie zgłaszają się do nas i przekazują nam znalezione przedmioty. Często doprowadzenie ich do takiego stanu, w jakim są obecnie, wymaga dużych nakładów pracy. Warto jednak podjąć trud – zachowujemy bowiem część naszej historii dla przyszłych pokoleń, a to jest nasz główny cel – podkreślił Janusz Orłowski, właściciel prywatnego Muzeum Oręża imienia Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Męczennicach w gminie Lipnik.

Więcej na temat niedzielnego wydarzenia będzie można przeczytać w “Tygodniku Nadwiślańskim”.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.