reklama
reklama
Dominikanie z Tarnobrzega świętowali razem z mieszkańcami miasta urodziny parafii [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Dominikanie z Tarnobrzega świętowali razem z mieszkańcami miasta urodziny parafii [zdjęcia]

4
1 z 13

Były torty, gromkie, chóralne „Dwieście lat”, koncerty i piknik dla wszystkich chętnych. Tarnobrzescy Dominikanie obchodzili hucznie stulecie powołania parafii dominikańskiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu.

Świętowanie 100-lecia powstania parafii dominikańskiej zbiegło się w Tarnobrzegu z 800-leciem przybycia Dominikanów do Polski. Na to wszystko nałożyła się jeszcze 118 rocznica pierwszej koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Dzikowskiej.

Z tej okazji tarnobrzescy zakonnicy zorganizowali piknik i wiele atrakcji dla urodzinowych gości. Straż Pożarna i Wojska Obrony Terytorialnej pokazywały używany przez siebie sprzęt, policja organizowała konkursy, ratownicy medyczni demonstrowali jak udzielać pierwszej pomocy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu pokazywał z kolei, jak zgubny jest wpływ alkoholu na postrzeganie rzeczywistości. Była też loteria fantowa.

Nie zabrakło także punktów kulinarnych. Były pieczone przez harcerzy w ognisku ziemniaki, bigos, grill, punkt z napojami i stoisko z najróżniejszymi słodkościami. Nie zapomniano przy okazji o strawie dla ducha – podczas pikniku można było zapoznać się z zawartością zakonnej biblioteki.

Osobną część pikniku stanowiły koncerty. Zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, która porwała widownię na tyle, że została „wypuszczona” dopiero po trzech bisach, zaśpiewali podopieczni działającego przy Tarnobrzeskim Domu Kultury Studia Piosenki Anny Pintal, w programie znalazł się też koncert pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu, występ „Stalowianek” i zespołu „Ale Babki” ze Stalów i zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu Dzikie Wino.

 – Bardzo się cieszymy, że tarnobrzeżanie tak tłumnie zjawili się na naszym pikniku. Cieszymy się też z prezentu, jaki otrzymaliśmy od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, bo to dar ratujący życie – stwierdził przeor tarnobrzeskiego klasztoru o. Karol Wielgosz OP.

Darem jest przenośny defibrylator AED, który zostanie zamontowany w otoczeniu kościoła i klasztoru Dominikanów. Urządzenie to służy do ratowania życia i, jak podkreślił o. Karol Wielgosz, będzie pierwszą tego typu aparaturą w tej części miasta. Defibrylator wręczył Kamil Kalinka, dyrektor WORD.

1 z 13

4 komentarze

  1. Jak zwykle dowiedziałem się za późno, bo po imprezie :-(.
    Czekam na Policję Rowerową, w sezonie letnim.
    Samurajów nie widzę. Szkoda, że ich nie ma.